Teknoloji Haberleri

YouTube, ‘Bu Videodaki Ürünler’ Özelliğini Test Etmeye Başladı

2006 senesinin kasım ayında Google tarafından satın alınan YouTube, günümüzde dünyanın en büyük video paylaşım platformu olma unvanını taşıyor. Elbette bu kadar büyük bir platform her çeşit kullanıcıya hitap edebilmek için kesintisiz geliştirilmek zorunda.

Bu geliştirmeler her kullanıcıya erişmeden evvel bazı kullanıcılar üzerinde fark edilmeden de sınanabiliyor. Farklılıkların takibini yapabileceğiniz bu sitedeyse bugün bir hayli kullanıcının isteğinin asla dönüştüğü bir test paylaşıldı. YouTube, artık videolarda bulunan mahsulleri kullanıcılara göstermek için testler asıllaştırıyor.

İzlenen videodaki mahsuller gösterilecek:

youtube

YouTube’a gelmesi tasarlanan ve test safhasında olan özelliklerin yer aldığı platformda bugün yapılan aktüellemede yeni bir özellik yer aldı. ‘Products in this Video Bu Videodaki Mahsuller’ adına sahip olan özellik, isminden de anlaşılabileceği üzere videoda bulunan mahsullerin gösterilmesini sağlayacak.

YouTube’un sayfasında yer alan söylemeye göre şu anda test edilen bu özellik, videoyu izleyen şahısların video içerisinde bahsi geçen mahsulleri görmelerini sağlıyor. Bahsi geçen mahsuller, video oynatılırken ya dolaysız videonun üstünde ya da videonun altında kullanıcılara gösteriliyor.

youtube

Bu özelliği YouTube tarafından paylaşılan misalle de anlatmakta fayda var. Misalin ‘2020 Senesinin En İyi Uslu Telefonları’ adlı bir video izliyorsanız video içerisinde bir ikon göreceksiniz. Ayrıca bu ikonun altında daha fazla bilgi gösterilecek. Elbette şu an izlediğinizi var saydığımız o videoda, video içinde bahsi geçen uslu telefonların hepsi listelenecek.

YouTube tarafından paylaşılan yazıya göre bu özelliğin testleri başlamış olsa da testlerin hangi platformlarda kullanıma açıldığı henüz öğrenilmiyor. Rastgele bir platformda YouTube üzerinden video izliyorsanız ve böyle bir özellikle karşılaştıysanız bu özelliğin test edildiği şahıslardan birisiniz demektir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı