Teknoloji Haberleri

Yerli Dezenfektan BOREL’in Litrelik Boyları Satışa Sunuldu

Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanlığına bağlı Eti Maden Firmaları Genel Müdürlüğünce üretilen yerli ve ulusal bor katkılı dezenfektan BOREL‘in, 1 ve 5 litrelik ebatları da piyasaya sunuldu.

BOREL, Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanlığının liderliğinde, Milli Bor Araştırma Enstitüsü BOREN tarafından Ar-Ge sürecini bitirdi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın direktifiyle seri imale geçti. Kısa müddette tüm Türkiye’ye erişen ufak ebatlardaki BOREL’e litrelik şişeler de ilave edildi.

Günde vasati 200 bin ufak şişede dezenfektan üreten BOREL’de büyük şişeler için gelen arzı karşılayacak yapım kapasitesi bulunuyor. Mahsulün litrelik ebadıyla şahsi kullanımın dışında büyük ölçekli firmalara, müesseselere ve insan trafiğinin fazla olduğu noktalarda hijyen meselesine çözüm üretmek kastediliyor.

Borun antibakteriyel özelliğiyle eldeki mikrop ve bakterilerle çaba eden BOREL dezenfektan, içeriğinde bulunan bor, etil içki, gliserin, aloe vera, çay ağacı yağı ve lavantayla elleri ıslatıyor ve dermatolojik problemlere neden olmuyor.

Yoğun mesai yapan BOREL çalışanları, maske, tulum ve eldiven kullanıyor. Kuruluşlara önlemler kapsamında dışarıdan kimse alınmıyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı