Teknoloji Haberleri

Xiaomi Mi Band 5 Kanlı Canlı Görüntülendi

Giyilebilir teknoloji alanında önde gelen işletmelerden biri olan Xiaomi, şimdiye dek piyasaya Mi Band uslu bileklikleriyle büyük ses getirmişti. Bu alandaki zaferinin farkında olan Çinli işletme, vaziyet böyle olunca mahsul gamını genişletmek için çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmaların en son mahsulü olan Mi Band 5 ise oldukça garip bir sızıntıyla karşımıza çıktı.

Asıl olduğu iddia edilen görüntülerle karşımıza çıkan uslu bileklik, selefine mukayeseyle ekran alanında ehemmiyetli bir yükseltmeyle gelecek gibi görünüyor. Bu noktada görüntüler, yeni Xiaomi bilekliğin normal kare ekran yerine tertemiz oval ve delikli bir tasarımla karşımıza çıkacağını bizlere söylüyor. Ekrandaki deliğin bütün olarak ne işe yaradığı öğrenilmese de ekran altı kamera olabileceği hipotez ediliyor ancak bunun düşük bir olasılık olduğunu belirtelim.

Xiaomi Mi Band 5 neler sunuyor?

Xiaomi Mi Band 5

Raporlara göre Çin dışında satılan versiyonları NFC’yi destekleyecek olan Mi Band 5, böylece Çin dışında NFC’yi destekleyen ilk Mi Band olacak. Küresel pazarda satışa sunulacak bu modellerin NFC ile beraber Google Hisse ve öteki ödeme hizmetlerini destekleyeceğini varsayarsak Mi Band 5, otobüs kartı olarak dahi kullanılabilecek. Bu da kullanıcılara büyük bir ödeme basitliği sunacak.

Öte yandan TizenHelp’deri gelen bilgiler, aygıtın 1,2 inç büyüklüğünde bir ekranla geleceğini gösteriyor. Böylece kullanıcılar, 0,95 inçlik Mi Band 4 ekranına göre bu ekranda daha fazla detay ve daha büyük semboller görebilecekler. Daha büyük ekrana karşın daha hafif olması beklenen Mi Band 5, ayrıca artırılmış kontrast sayesinde güneş ışığında daha net bir görünürlük de sunacak.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, Mi Band ismi verilen uslu bilekliklerini her sene kumpaslı olarak piyasaya sürüyor. Dolayısıyla Mi Band 5’in de içinde bulunduğumuz senenin ilerleyen yarıyıllarında tanıtılması bekleniyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı