Teknoloji Haberleri

WinRAR Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

WinRAR, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızda kullanabileceğiniz bir dosya sıkıştırma yazılımıdır. Bu yazılım sayesinde yüksek ebatlı birden çok dosyayı sıkıştırarak basitçe paylaşabilirsiniz. Sıkıştırdığınız dosyaları gözetmek için de bir parola oluştabilirsiniz. Şayet bu parolayı unuttuysanız ya da parola gözetmesini kaldırmak istiyorsanız WinRAR parola kırma usullerini sınayabilirsiniz.

WinRAR parola kırma operasyonu için kullanabileceğiniz değişik usuller var. Elbette parolayı öğreniyorsanız WinRAR parola kırma operasyonu daha basit olacaktır ancak parolayı unutsanız dahi kullanabileceğiniz programlı ve programsız parola kırma usulleri var. Sizin için WinRAR parola kırma usullerini ayrıntılı olarak kavrattık.

WinRAR parolası nasıl kırılır? 

Adım #1: Buradan PassFab for RAR programını indirin ve kurun. Adım #2: Parolasını kırmak istediğiniz RAR klasörünü program üzerinden açın. Adım #3: İlk sırada bulunan “Dictionary Attack” alternatifine tıklayın. Adım #4: “Start” butonuna tıklayın. Adım #5: Kısa bir müddet parolanın çözülmesini bekleyin. Adım #6: Program size yeni bir parola verecek. Adım #7: Bu parolayı kullanarak dosyayı açın. Adım #8: Dosyayı dilediğiniz maksat klasöre çıkartın. Adım #9: Operasyon tamam.

PassFab for RAR programını kullanarak WinRAR parola kırma usulü, en kesin netice veren usullerden bir tanesidir. Özellikle parolanızı unutmanız vaziyetinde oldukça işinize yarayacaktır. Bilgisayarınıza rastgele bir program indirmeden de kullanabileceğiniz WinRAR parola kırma usulleri var.

winrar şifre kırma

WinRAR parola kırma operasyonu için öbür usuller: 

Parolasını bildiğiniz WinRAR klasörünün şifresini kaldırma Anekdot Defteri / CMD ile WinRAR klasörünün şifresini kaldırma Hipotez ile WinRAR klasörünün şifresini kaldırma

winrar şifre kırma

Parolasını bildiğiniz WinRAR klasörünün şifresini kaldırma:

Adım #1: Parola gözetmesini kaldırmak istediğiniz WinRAR klasörünü açın. Adım #2: Klasörün içindeki dosya ya da seçili dosyalar üzerinde sağa tıklayarak “Dosyayı Çıkart” alternatifine tıklayın. Adım #3: Maksat klasörü seçin. Adım #4: Karşınıza parola ekranı çıkacak. Adım #5: Mevcut parolayı girin ve “Tamam” butonuna tıklayın. Adım #6: Seçtiğiniz dosya ya da dosyalar maksat klasöre çıkartıldı. Adım #7: Operasyon tamam.

WinRAR klasörüne sizin tarafınızdan ya da başka biri tarafından tanımlanmış olan parolayı öğreniyorsanız operasyon bu kadar kolay. Şayet mevcut parolayı öğrenmiyorsanız operasyon azıcık uzayabilir ama yeniden de basitçe hakikatleştirilir.

winrar şifre kırma

Anekdot Defteri / CMD ile WinRAR klasörünün şifresini kaldırma

Adım #1: Bilgisayarınızdaki Anekdot Defteri programını açın. Adım #2: WinRAR çevrimiçi parola kaldırma kodunu buraya kopyalayın. Adım #3: Dosyayı Crack.bat olarak kaydolun. Adım #4: Dosyayı kapatıp yine açtığınız zaman komut istemi sayfası olarak açılacaktır.  Adım #5: Uzantısıyla birlikte bütün dosya ismini yazın. Adım #6: Alt satıra dosyanın bulunduğu klasörün konumunu yazın ve Enter tuşuna basın. Adım #7: Parolanın karmaşıklığına bağlı olarak değişen bir müddet sonra kırılan parolayı göreceksiniz.  Adım #8: Bu parolayı kullanarak WinRAR klasörünü açabilirsiniz. 

Bilgisayarınıza rastgele bir program indirmeden kullanabileceğiniz bu usul ile parolasını öğrenmediğiniz WinRAR klasörlerini de basitçe açabilirsiniz. İlk kere sınayanlar için karmaşık gibi görünen bu usulü uygularken adımları doğru bir biçimde izlemeniz ehemmiyetli.

winrar şifre kırma

Hipotez ile WinRAR klasörünün şifresini kaldırma

winrar şifre kırma

Bu usulü sık sık WinRAR klasörlerine parola gözetmesi koyanlar kullanabilir. Ne de olsa insanın üreteceği parolaların rakamı emindir. WinRAR klasörünü açtıktan sonra çıkan parola ekranında daha evvel kullandığınız ya da size tanıdık gelen parolaları deneyin. Gülünç görünebilir ama pek çok kullanıcı bu usul ile hiç uğraşmadan parola kırabiliyor.

Winrar parola kırma operasyonu için kullanabileceğiniz değişik usulleri kavrattık. Programlı ve programsız parola kırma usullerinden size en uygun olanı deneyin, ilk sınamanızda operasyon galibiyetsiz olursa öbür usulleri kullanarak operasyonu reelleştirmeye çalışın. Kesinlikle bir tanesi ile Winrar parola kırma işlemine reelleştireceksiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı