Teknoloji Haberleri

Vin Diesel, Riddick 4: Furia Senaryosunun Neredeyse Hazır Olduğunu Açıkladı

The Chronicles of Riddick 4: Furia hakkında ilk kere bir şey dinlediğimizden bu yana takribî bir yıl geçti. Dördüncü devam filminin sonucunun ne olacağı denetlenirken, serinin yıldızı Vin Diesel, yaptığı sosyal medya paylaşımında senaryonun gelecek hafta hazır olacağını söyledi.

Bilim kurgu sinemasının en hoşlanılan serilerinden biri olan Riddick, beyaz perdedeki serüvenine 2000 senesinde Pitch Black ismindeki filmi ile başlamıştı. 2004 ve 2013 senelerinde vizyona giren iki devam filmi ile yoluna devam eden seri, bir kere daha hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Riddick, beyaz perdedeki serüvenine 2000 senesinde Pitch Black ismindeki filmi ile başlamıştı

riddick

Başrolünü ve üretimciliğini Diesel’in üstlendiği seri, inanılmaz özelliklere sahip olan anti-kahraman Riddick’in öyküsünü takip ediyor. Karanlıkta görmesine izin veren ancak aynı zamanda onu yoğun ışığa karşı korunmasız hale getiren gözleri ile öğrenilen kişilik, Güneş’deri korunmak için renkli gözlükler takıyor.

Rejisörlüğünü ve senaryoculuğunu David Twohy’nin yaptığı ilk Riddick filmi, şahsiyeti riskli bir kabahatli olarak tarif etmişti. Bir grup yolcusuyla ilerleyen gezegenlerarası kargo gemisi, bir meteor yağmuru sonrasında arızalanarak ıssız gibi gözüken bir seyyareye düşerken, yaşamda kalan yolcuları koruma misyonu ise yeniden uzay gemisinde nakledilmekte olan mahkum Riddick’e kalmıştı. 

Senaryosu neredeyse hazır olan Riddick 4: Furia’nın mevzusu şimdilik belirsizliğine gözetiyor

riddick 4

Pitch Black, 23 milyon dolarlık bütçeyle 53 milyon dolardan fazla hasılat yaptı. 2003 ve 2014 senelerinde vizyona giren devam filmleri ise sırasıyla 115 ve 98 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti. Fobi, aksiyon ve bilim kurgu öğelerinin tek potada harmanlandığı bir seri olan Riddick, dördüncü devam filminde hem senaryo hem de sinematografi olarak çok daha iddialı bir üretim olarak karşımıza çıkabilir.

Yukarıyada da belirttiğim gibi Diesel, Riddick 4: Furia’nın senaryosunun hazır olduğunu ve önümüzdeki hafta eline erişeceğini söylüyor. Bununla beraber, filmin merkezine alacağı öykü hakkında henüz hiçbir şey öğrenmiyoruz, ancak ayrıntılar için çok fazla beklememeyi umuyoruz. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı