Teknoloji Haberleri

Twitter, Otomatik Tweet Çevirme Özelliğini Test Ediyor

Günümüzün en büyük sosyal medya platformlarından Twitter, her gün milyonlarca kullanıcının giriş yaptığı bir mecra konumunda yer alıyor. Ancak 300 milyondan fazla kullanıcı sayısına sahip platform, haliyle herkesin aynı dili konuştuğu bir yer değil. İşte bu noktada Twitter’ın farklı dilleri anlamamızı sağlayacak çeviri aracı devreye giriyor.

Twitter hesabınıza giriş yaptığınız takdirde farklı dillerde paylaşılan Tweetleri paylaşımların altında yer alan ‘Tweeti çevir‘ seçeneğine tıklayarak kendi dilinize çevirebiliyorsunuz. Twitter, paylaşılan Tweeti Google hizmetleri aracılığıyla çevirerek kendi dilinizde size sunuyor.

Twitter, otomatik olarak tweet çevirecek:

twitter

Ancak gördüğünüz üzere bu özellik Twitter’da otomatik olarak gerçekleşmiyor. Farklı dillerde paylaşılan Tweetler, siz onları çevirme komutu vermediğiniz sürece orijinal dilde görüntüleniyor. Ancak Twitter’ın resmi hesaplarından biri tarafından yapılan bir paylaşıma göre bu durum yakında değişebilir.

Twitter’ın resmi Brezilya hesabından yapılan paylaşıma göre platform, paylaşılan Tweetleri otomatik olarak çevirme özelliği üzerinde çalışıyor. Paylaşıma göre test, yalnızca Brezilya’da olan ve iOS ve Android kullanan sınırlı bir grup insan için geçerli durumda.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı