İnternet

Twitch, Çıplaklık Konusunda Kurallarını Güncelledi

Çevrimiçi yayın platformları arasında en popüler olanlardan biri de hiç şüphe yok ki Amazon’a ait olan ve genelde oyun yayıncılığıyla özdeşleşen Twitch platformu. Twitch’in çıplaklık konusundaki topluluk rehberleri güncellendi.

Firmadan yapılan açıklamada, çıplaklık ve kılık kıyafet konusundaki topluluk rehberlerinin ‘aylar süren çalışmayla topluluğa uygun şekilde güncellendiği’ ifadesi yer aldı. Artık rehber, daha geniş kapsamlı ve içinde daha fazla istisna barındırıyor.

Twitch, içeriğe göre değerlendirme yapıyor:

amouranth

Firmanın yaptığı güncellemeye ilişkin yayınladığı blog yazısında bazı detaylar öne çıkıyor. Tarihsel olarak baktığımızda Twitch’in olayları duruma ve içeriğe göre ele aldığını belirten platform, bu bilginin yayınların içerikleri konusunda insanlara yeterince açık yönlendirme yapmadığını söyledi. 

İnsanlardan gelen bildirimlerden yola çıktıklarını belirten Twitch yetkilileri, daha şeffaf olmak adına topluluk rehberlerini güncellediklerini açıkladı. Platform, geçmişte pek çok cosplay sanatçısını ve içerik üreticisini çıplaklık nedeniyle banlamıştı. Güncelleme öncesinde rehberlerde çok muğlak ifadeler kullanmakla ve belirsizlikle suçlanan Twitch, kuralları böylece güncellemiş oldu. Yeni kurallar daha detaylı ve daha keskin çerçeveler çizecek şekilde düzenlendi. 

Yeni Twitch kuralları:

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı