Teknoloji Haberleri

The Sims 4’e Çevreci Yaşam Tarzını Getiren Yeni Genişletme Paketi Duyuruldu

EA ve Maxis, oyunun dokuzuncu genişletme kutuyu olan The Sims 4: Eco Lifestyle Expansion Pack’in 5 Haziran tarihinde PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformları için yayınlanacağını duyurdu. Bu koli, The Sims 4 tarihinde bir ilk zira ilk kere konsol ve PC için eş zamanlı aktüelleme yayınlanacak. Koli, etrafta pozitif ve görülebilir tesir yaratacak olan etraf arkadaşı hayat stilini özümsemiş Evergreen Harbor kentini tanıtıyor. 

Oyuncular, en iyi etrafı yaratmak ismine yenilenebilir enerji kullanabilir, kendi besinini yetiştirebilir ve yeni mobilyalar oluşturmak için geri mutasyon materyallerini kullanabilir. Etrafçı hayat stili; geri dönüştürülmüş mobilyaları, sürdürülebilir modayı, bahçeleri ve çatıları oyuna getirecek. Ayrıca artık oyuncular kariyerlerini inşaat mühendisi veya bağımsız sanatçı olarak ilerletebilecek. Boş zamanlarında etrafla ilgilenmek isteyenler için de bazı fırsatlar sunuluyor.

Etraf, oyuncunun tavrına göre şekillenecek:

Sims 4 oyun içi görüntü

The Sims 4 Eco Lifestyle Expansion Pack’in geliştiricisi George Pigula, “Oyunculara Sims’te etrafçı hayat tarzını keşfedip görmek istedikleri farklılıklarla beraber oynama fırsatı sunmaktan dolayı coşkuluyuz. Güneş oturumlarını, rüzgar türbinlerini kullanarak elektrik elde etmek ya da geri dönüşüm malzemeleriyle beraber yeni mobilyalar üretmek gibi sürdürülebilir alışkanlıkları uygulayarak ve keşfederek oyuncular tertemiz hayatları tecrübeleyebilir.”

Oyuncular etrafı görmezden gelmeyi seçebilir ancak yeni dünyada bunun neticeleri olacak. Oyunda caddelerdeki çöp ölçüyü çoğalırsa bunun hava lekeliliğine neden olacağı söyleniyor. Başka Bir Deyişle çöp toplama, bahçe bakımı ve yenilenebilir enerji ve materyallerin kullanılması gibi etkinlikler, tabiatın pak görünmesini sağlayacak pozitif bir tesire sahip olacak. Bu yeniliklerin oyuna ilave edilmesi gerçekten alaka çekici görünüyor. Bu biçimde şuurlu oyuncuların yetişmesi gibi pozitif neticeler de ortaya çıkabilir. Oyuna ve yeni kutuya dair öbür bilgilere erişmek için EA’nın fotoğrafı sitesine buradan erişebilirsiniz.

Yeni koli için yayınlanan fragman:

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı