Teknoloji Haberleri

The Elder Scrolls VI’nın Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Reyin dünyasının en popüler reyin işletmelerinden bir tanesi olan Bethesda, The Elder Scrolls VI’yı duyurduktan sonra suskunluğa gömülse de oyunla alakalı dedikoduların ve söylentilerin arkasını art kesilmiyor.

Yeni Elder Scrolls oyunuyla alakalı olarak ortaya çıkan rivayetler arasında mümkün konum ve reyin ayarları gibi bilgiler yer alıyordu. Ortaya çıkan yeni bir dedikodudaysa oyunun çıkış tarihi ve oyundaki bazı oynanış özelliklerinden bahsedildi.

The Elder Scrolls VI çıkış tarihi:

the elder scrolls vi

Bir kaynak, The Elder Scrolls’un Fandom sayfasında oyunla alakalı bazı bilgiler paylaştı ve oyuncuların oyundan temennilerinin ne olması gerektiğini söyledi. Kaynağın paylaştığı bilgiye göre Redfall olarak adlandırılacağı iddia edilen The Elder Scrolls VI, Skyrim’deki vakalardan 6 sene sonrasında High Rock ve Hammerfall’da geçecek.

Oyundaki bölgelerin büyük bir çoğunluğu yoğun bir popülasyona sahip olacak ve Daggerfall, Bethesda’nın oluşturduğu en büyük kent olacak. Kaynak, kentlerin popülasyonun ne kadar yoğun olacağı mevzusunda Bethesda’nın, The Witcher 3: Wild Hunt ile alakalı anekdotlar aldığını iddia etti.

Bu yoğun bölgelerin çoğu birbiriyle savaş hâlinde olacak. Bethesda, devasa savaşları oluşturmak için yeni jenerasyon teçhizatlardan yararlanmayı tasarlıyor. Kaynağın aktardığı bilgiye göre suratlarca Orc’un Jehanna ismindeki bir kente saldırıp yağmalayacağı bir ana vazife dahi olacak.

the elder scrolls vi

Kaynağın aktardığı bir değişik bilgi, gemiler ve gemi seyahatleriyle alakalıydı. Oyuncular, The Elder Scrolls VI’da çok kere yolculuğa çıkacağı için kendilerine bir gemi alabilecekler ve bu gemileri özelleştirebilecekler. Filikadan korsan gemilerine kadar geniş skalaya sahip olacak olan bu gemilere NPC’ler soyulabilecek. Kaynak, oyunun çıkış tarihininse 2024’nam son çeyreği olduğunu ve oyunun ilk DLC’si Stros M’Kai ile beraber çıkacağını ifade etti. Ayrıca DLC kolisinin oyundaki gemi mekanikleriyle alakalı olduğunu da belirtti.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı