Teknoloji Haberleri

Super Mario 64’ün Hayran Yapımı PC Versiyonu, Nintendo’nun Telif Engeline Takıldı

Nintendo 64 banali Super Mario 64‘ün geçen hafta sonu yayınlanan hayran üretimi PC versiyonu, sunduğu geliştirilmiş özelliklerle oyuncuları donakaltmıştı. Bununla beraber, Nintendo’nun yenilenen sıradana müdahalesi gecikmedi.

PC oyuncularına 4K çözünürlük, DirectX 12 ve ultra geniş ekran gibi özellikler sunan Super Mario 64’ün PC versiyonunun ömrü uzun sürmedi. Nintendo’nun avukatları, yenilenmiş banal oyunla alakalı tüm içeriklerin ve irtibatların kaldırılması için Google ve YouTube’a telif hakkı bildirimi yaparak harekete geçti.

Super Mario 64’ün hayran üretimi PC versiyonu banlandı

super mario 64, nintendo, telif

Super Mario 64 PC versiyonu için topluluk, her ne kadar iyi teşkilatlanıp indirme linkleri vermekten kaçınsa da, Nintendo’nun radarına takıldı. Nintendo’nun Super Mario 64’ü Switch’e taşıyacağı dedikoduları son yarıyılda arkasıydı ve konsol devi, karşısında yasa dışı bir rakip istemiyor. Telif hakkı bildirimi, Nintendo’nun beraber çalıştığı Amerika Birleşik Devletleri merkezli hukuk işletmesi Wildwood Law Group LLC tarafından hakikatleştirildi.

Bu hafta Google’a sevk edilen şikayetlerden birinde, “Telif hakkı alınmış olan çalışma, Amerika Birleşik Devletleri Telif Hakkı Reg. No. PA[REDACTED] tarafından içerilen görsel-işitsel çalışma, yazılım ve kurgusal şahsiyet tariflerini kapsayan Nintendo’nun Super Mario 64 video oyunudur. Bildirilen dosya, Nintendo’nun telif hakkıyla korunan çalışmasına sabreden yetkisiz bir çalışma kapsıyor.” ifadeleri yer aldı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı