Teknoloji Haberleri

Star Wars’un Büyük Nostalji Yaptıracak Oyunu Yalnızca PS4 İçin Ertelendi

Amerika Birleşik Devletleri merkezli geliştirici firma Aspyr, bugün yaptığı bültende Star Wars oyunlarını beğenenlerin nostalji yapmalarını sağlayacak bir reyin hakkında üzücü bir haber verdi. Stüdyo, yaptığı bültende Star Wars Episode I: Racer’ın ertelendiğini duyurdu. Erteleme kararı, PlayStation oyuncularını üzmüş olsa da oyunun Nintendo Switch için söylenen çıkış tarihinde bir erteleme olmaması, Nintendo Switch sahiplerini mutlu etti.

Sadece PlayStation 4 için ertelendiği söylenen Star Wars Episode I: Racer, ilk olarak 1999 senesinde Nintendo 64 platformu için yayınlanmıştı. Reyin, Star Wars: Episode I – The Phantom Menace filminde gördüğümüz riskli yarış üzerine dayalıydı. Oyuncular, filmde görülen bu yarışta yer alıyorlardı.

Star Wars Episode I: Racer, 26 Mayıs 2020’ye ertelendi:

star wars oyunu

Oyunun üstünden geçen 21 senenin ardından Star Wars Episode I: Racer, PlayStation 4 ve Nintendo Switch kullanıcılarıyla 12 Mayıs 2020 tarihinde yine buluşacaktı ancak bugün yapılan söylemeyle beraber PlayStation 4 oyuncularının nostalji tecrübeyi için azıcık daha beklemeleri gerekiyor çünkü reyin, 12 Mayıs tarihi yerine 26 Mayıs tarihinde yayınlanacak.

Star Wars Episode I: Racer, PlayStation 4 için ertelenmiş olsa da şu an için Nintendo Switch hakkında rastgele bir ilan bulunmuyor; dolayısıyla oyunu Nintendo Switch platformunda oynayacak oyuncular bir ilan yapılmadığı takdirde 12 Mayıs 2020 tarihinde oyunu satın alabilecekler.

star wars oyunu

Star Wars Episode I: Racer oyununu satın alan oyuncular, reyin içerisinde oynayacakları kişilikleri kendileri seçebilecekler. Seçilebilen şahsiyetler arasında Anakin Skywalker, Sebulba, Ben Quadrinaros, Clegg Holdfast, Cy Yunga, Dud Bolt ve uzak galaksilerden bir hayli şahsiyet bulunacak.

Bu oyundan bahsetmişken oyunu PC platformunda oynamak isteyen kullanıcılara da iyi bir haber verelim. Star Wars Episode I: Racer, 2018 senesinde GOG tarafından PC için yine yayınlanmıştı. Reyin, yeni çıkacak versiyon kadar hoş hakimiyetlere sahip olmasa da nostalji tecrübeyi yaşamak isteyenler için ideal.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı