Teknoloji Haberleri

Source 2 Oyun Motoru, İddialara Göre 18 Mayıs’ta CS:GO’ya Gelecek

Video reyin sektörünün ehemmiyetli adlarından bir tanesi olan Valve, oyunseverlerin gözünde başka bir yere sahip. Zira firma, bir yandan dünyanın en popüler çevrimiçi reyin platformu Steam’i sunarken öbür yandan da tüm dünyada popüler olan Dota, Half-Life ve Counter-Strike gibi oyunların geliştiricisi konumunda. Valve’ın bahsi geçen her üç oyunu da hala milyonlarca oyuncu tarafından faal olarak oynanıyor.

Valve imzalı Counter-Strike ivedisi, 1999 senesinden beri yaşamımızın içinde. Aradan geçen senelerde oyunun genel akışı aynı kalsa da gerek görünüm gerekse oynanış zindeleri açısından ehemmiyetli farklılıklara asıllaştı. Oyunseverler en son, 2012 senesinde yeni bir Counter-Strike oyunu ile tanıştılar ve o gün bugündür serideki en popüler reyin, hiç kuşkusuz “Evrensel Offensive” olarak adlandırılan bu reyin oldu.

Counter Strike: Global Offensive

Valve, piyasaya sürdüğü oyunlarında zaman zaman motor farklılıklarına gitti. Bu farklılıklar, oyunların genel hatlarıyla oynanış ve görünüm açısından değişmesine neden oluyordu. Bu bağlamda, Valve’ın en son geliştirdiği reyin motoru “Source 2“ydi. 2015 senesinde duyurulan Source 2, karşımıza ilk defa Dota 2 ile çıkmıştı. Firma, yeni reyin motorunu Dota Underlords ve Half-Life: Alyx oyunlarında da kullandı.

Source 2, kısa zaman sonra CS:GO’ya gelebilir

Counter-Strike: Evrensel Offensive hayranları uzunca bir vakittir, Source 2 motorunun bu oyuna da gelmesini istiyorlar. Ancak Valve, bu mevzuda kartlarını sarih oynamadı. Hal böyle olunca da bazı oyunseverler, kendi gayretleriyle oyunun Source 2 motorunda nasıl görünebileceği ile alakalı misaller oluşturmaya başladılar. Ancak yeni ortaya atılan bazı iddialara göre Source 2, kısa bir zaman sonra CS:GO’ya gelecek.

CS:GO

Çin’in sosyal medyası Weibo‘da yer alan bilgilere göre Valve, Source 2 motorunu CS:GO’ya ilave etmiş vaziyette. Hatta oyunun 18 Mayıs haysiyetiyle aktüelleneceği ve Source 2 motoruna taşınacağı söyleniyor. Bu vaziyet, bir vakittir konuşulan “Source 2 kısa bir zaman sonra CS:GO’ya gelecek.” iddialarını da desteklediğinden oyuncularda büyük bir coşku yarattı. 

Counter-Strike: Evrensel Offensive’in Source 2’ye taşınması, e-spor sektörünü de derinden etkilemiş olacak. Zira Source 2, CS:GO’yu sanki baştan yaratacak. Ancak ne yazık ki bu büyüme henüz fotoğrafı olarak doğrulanmadı ve coşkumuzu, Valve’ın söylemelerini dinleyene kadar fazla yükseltmemeliyiz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı