Teknoloji Haberleri

Seat, Köpekle Yapılan Yolculukların Daha Güvenli Olduğunu Ortaya Koydu

Arabalar günümüzde milyonlarca şahıs tarafından kullanıldığı için sürücülerin de bir o kadar dikkatli olması gerekiyor. Ancak bazı gidişatlar sürücünün dikkatini artırıp eksiltebiliyor. Bu vaziyete bir hayli şey tesir ederken İspanyol otomotiv devlerinden Seat, mevzuyla ilgili garip bir araştırmaya imzalaydı. Köpeklerin sürücülerle irtibatını inceleyen firmanın belirtileri kayda kıymet kalitede oldu.

Otomobille yapılan yolcukları tehlikesiz hale getiren bir hayli unsur bulunuyor. Bunlardan en ehemmiyetlileri hiç şüphesiz trafik kaidelerine uymak gibi ana tedbirler olsa da usunuza bile gelmeyecek başka unsurların varlığı da sürüşleri daha tehlikesiz hale getirebiliyor. En garip olanlarından biri ise köpekler. Evet, Seat’ın yaptığı araştırmada köpekler ile yapılan sürüşlerin daha tehlikesiz olduğu ortaya çıktı.

18-24 yaş grubu köpekle çok daha dikkatli:

Köpek ve araba

Şirketin yaptığı ankete katılan sürücülerin yüzde 54’ü köpekleri vasıtalarında onlarla beraber seyahat ederken daha dikkatli kullandıklarını belirtti. Özellikle de 18-24 yaş grubunda bulunan sürücülerin vasıtalarında köpekleri varken banale göre daha dikkatli olduğu ortaya çıktı. Daha yaşlı kısım olarak deyim edeceğimiz 55 yaş üstü sürücülerin ise köpekle beraber seyahat ederken daha dikkatli olma oranı yüzde 42.

Köpeklerin bir değişik tesiri ise stresi eksiltmek. Sahipleriyle beraber seyahat ederken sevinçli tavırlarıya sürücünün stresini eksilten köpekler bu biçimde de daha tehlikesiz yolculuğun bir parçası haline gelmiş oluyor. Ankete katılan sürücülerin yüzde 35’i köpekleriyle beraber yaptığı yolculuklarda çok daha mutlu olduğunu belirtti. 

Ayrıca, ankete katılan bir hayli bireyin hayvanla beraber seyahat etme kaidelerinin farkında olmadığı ortaya çıktı. Ankete katılanların yüzde 33’ünden daha aşırısı kaidelerin farkında olmadan hayvanlarla seyahat etmeye devam ediyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı