Teknoloji Haberleri

Samsung, Güney Kore’deki Tesisini Vietnam’a Taşımayacak

Koronavirüs ilk kere görülmeye başlandığında Çin’den sonra en çok etkilenen ülke, teknoloji devi Samsung’un vatanı Güney Kore’ydi. Ancak günümüzde hâlâ süratli bir biçimde dağılmaya devam eden virüs, Güney Kore’de bugün ciddiyetini büyük anlamda yitirmiş vaziyette. Elbette bunun nedeni, Güney Kore hükümetinin almış olduğu misal tedbirlerdi.

Virüs Güney Kore’de dağılmaya başlayınca teknoloji devi Samsung da kuruluşlarını kapatmak zorunda kaldı. Bu süreçte ortaya tuhaf bir iddia atıldı. Bu iddiaya göre Samsung, virüs sebebiyle durdurulan yapımına devam edebilmek için artık Vietnam’da yapım yapacaktı.

Samsung tasarısından vazgeçti:

samsung

Üstelik iddiaya göre Samsung’un taşımayı tasarladığı kuruluş, firmanın amiral gemilerinin üretildiği Gumi kuruluşuydu. Ancak son haberlere göre firma, kuruluşunu Vietnam’a taşıma kararını bıraktı. İddiaya göre bu karardan bırakmalarının sebebi, Güney Kore’deki koronavirüs salgınının daha öncekisi kadar ciddi olmadığıydı.

Samsung’un Güney Kore’deki Gumi kuruluşu, Galaxy Fold ve Galaxy Z Flip gibi uslu telefonların üretildiği kuruluşun ta kendisi. Bu kuruluş, koronavirüs sebebiyle birkaç gün süresince kapalı kalmıştı. Bu sebeple de halihazırda telefonlarının büyük çoğunluğunu Vietnam’da üreten Samsung, bu kuruluşu da geçici bir zaman oraya taşımayı tasarlıyordu.

samsung

Güney Kore’deki koronavirüs salgınının gidişatı ilk zamanlarda epey ciddiydi. O zamanlar için henüz yeni tanıtılan Samsung Galaxy Z Flip’in de bir biçimde üretilmesi gerekiyordu. Bu sebeple de Güney Kore’de bir hayli haber, Samsung’un kuruluşunu Vietnam’a taşıyacağını dillendiriyordu.

Güney Kore, geçtiğimiz günlerde ilk kere hiçbir olayın tespit edilmediği bir gün yaşadı. Bu sebeple de Samsung’un Gumi kuruluşunu Vietnam’a taşımasına gerek kalmadı ve firma, bu kararını bıraktı. Şu anda Gumi kuruluşu hakkında söylenen tek şeyse Samsung’un dünya çapındaki yapım kuruluşlarında olan yükü taşıyıp taşıyamayacağı mevzusu.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı