Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy Z Flip 2’nin 3 Arka Kamerayla Geleceğini Gösteren Patent Ortaya Çıktı

Günümüzün yeni teknolojisi direnebilir telefonların piyasaya çıkan ilk misalini geçtiğimiz yıl Samsung ile görmüştük. Ancak firma, Galaxy Fold adını verdiği aygıtla pek zafer elde edememişti. Bunun ardından telefonda bulunan yanılgıları düzenleyerek makineyi yine piyasaya sürmüştü.

Geçtiğimiz aylardaysa Samsung, direnebilir telefonların değişik bir konseptini de görücüye çıkardı. Firma, UNPACKED aktifliğinde yeni direnebilir telefonu Galaxy Z Flip’i tanıttı. Şimdiyse Samsung’un direnebilir telefon konseptinde inatçı olduğunu gösteren yeni bir telefon gündeme geldi.

Samsung Galaxy Z Flip 2, dört kamerayla gelebilir:

samsung galaxy z flip 2

Galaxy Z Flip ile bir evvelki direnebilir modelden daha iyi yorumlar alan Samsung, bu defa Galaxy Z Flip 5G veya Galaxy Z Flip 2 adlı telefonlar üzerinde çalışıyor. Samsung Galaxy Z Flip’in 5G dayanağına sahip olacağı bu modelin kamerasıysa görünüşe göre orijinal Z Flip’deri değişik olacak. Tescile göre yeni telefon, ön ve artta toplamda 4 kamerayı barındıracak.

LetsGoDigital tarafından Dünya Fikrî Mülkiyet Teşkilatı’nde keşfedilen yeni bir tescil, aygıttaki kamera montajı alternatiflerini ortaya çıkardı. Keşfedilen tescile göre Samsung Galaxy Z Flip 2, ya dikey ya da yatay olarak konumlandırılmış ve üç kameradan oluşan bir kamera montajına sahip olacak. Ön kamerayla beraber kamera rakamı 4’e yükselecek.

samsung galaxy z flip 2

Natürel gördüğümüz tescil, Galaxy Z Flip 2’nin Samsung Galaxy S20 kameralarını taşıyacağı iddialarını da bir nevi destekliyor. Samsung Galaxy S20, 12 MP ana kamera, 12 MP ultra geniş açılı kamera ve 64 MP telefoto kamerasıyla gelmişti. Şayet kamera montajı bu biçimde olursa, Galaxy Z Flip’in sadece 5G dayanağına sahip bir model olmadığını da görebiliriz.

Ayrıca yukarıyadaki tescil görselinde yer alan bir yapılandırma, makinenin artta bulunan küçük ekranın daha da geniş olabileceğine işaret ediyor. Peki biz Samsung’un yeni direnebilir telefonunu ne zaman göreceğiz? Bu mevzuda net bir tarih verilmemiş olsa da bir hayli bireye göre yeni aygıt ağustos ayında yeni Galaxy Note ailesiyle tanıtılacak.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı