Teknoloji Haberleri

Riot, Eleştiriler Üzerinde Valorant’ın Antihile Sisteminde Değişikliğe Gidiyor

Riot Games, yeni FPS oyunu Valorant’ı 7 Nisan’da kapalı beta olarak piyasaya sürmüştü. Riot, Valorant’la birlikte oyunda şike yapılmasını yasaklayan Vanguard adlı bir anti şike sistemini de kullanıma sunmuştu. 

Vanguard, oyuncu bilgisayarı açtığı anda çalışmaya başlıyor ve bilgisayar kapanana kadar çalışmaya devam ediyor. Valorant’ı kapalı beta versiyonunda oynamaya başlayan oyuncular, antihile sisteminin reyin oynanmasa bile çalışmaya devam etmesinden rahatsızlık duydu ve Riot’u tenkit etmeye başladı. Yapılan ehemmiyetli rakamda tenkidin ardından Riot, Vanguard sisteminde farklılığa gitmeye karar verdi. Bundan sonra oyuncular istedikleri anda antihile sistemini devre dışı vazgeçebilecekler. 

vanguard

Yapılan farklıyla, bundan sonra Vanguard sistemi yeniden bilgisayarla birlikte açılacak. Ancak açılışta Vanguard’ın sembolü görülecek ve antihile sistemini kapatmak isteyen oyuncular bu sembole sağ tıklayarak devre dışı vazgeçebilecekler.

Oyuncular aynı zamanda Valorant’ı kapattıklarında Vanguard’ı doğrudan kaldırma seçeneğine de sahip olacaklar. Ancak reyin her yine başlatıldığında Vanguard yine kurulacak ve devreye girecek. 

vanguard

Vanguard’da yapılan farklılık, sistemin arka tasarısında çalıştığı evvelki gidişata göre daha elastik bir çalışma yapısı sunuyor. Vanguard’a dair tenkitte bulunan oyuncular yapılan farklılık sayesinde antihile sisteminden, oyunu oynamadıkları yarıyılda kurtulabilirler.

vanguard

Valorant’ın antihile sisteminde farklılık yapılmış olmasına karşın Riot, sistemi çalıştırmaya devam etmek mevzusunda kararlı görünüyor. Sistemin devre dışı vazgeçilmesine dair yapılan farklılıklar oyuncuları bir nebze hafifletmiş olsa da Vanguard bir müddet daha oyuncularda münazaralara neden olabilir. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı