Teknoloji Haberleri

PS Plus ile Mayıs 2020’de Ücretsiz Olacak PlayStation 4 Oyunları Belli Oldu

PlayStation Plus kullanıcıları her ay yeni oyunlara fiyatsız olarak ulaşım hakkı kazanıyor. Son yarıyılda ortaya çıkan rivayetlere göre Mayıs 2020 oyunları Dying Light ve Dark Souls Remastered olacaktı. Oyunların fotoğrafı olarak söylenmesiyle beraber bu dedikodular da ne yazık ki boşa çıkmış oldu.

Onun yerine PS Plus azaları bu ay apayrı iki oyuna sahip olacak. Bunlar Cities: Skylines ve Farming Simulator 19 olarak söylendi. Bu oyunlar kendi başlarına hoş üretimler olsalar da rivayetlerde ismi geçen üretimlerle karşılaştırıldıklarında oyunların daha cılız kaldıklarını söyleyebiliriz.

Cities: Skylines nasıl bir reyin?

Konsollarda pek fazla kent inşa oyunu yok. Colossal Order bu cins oyunları konsollara taşımanın tam güçlüklerini atlattıktan sonra rekabetin çok cılız olduğu bu alanın sanki tek hâkimi olmuştu. Kentler geliştikçe yeni binalara ve daha yararlı sistemlere ulaşmak muhtemel olan oyunda devasa bir kent kurmayı kastediyoruz. 

Cities: Skylines oyunu PlayStation mağazasında 179 liraya satılıyor. Reyin, 4.349 değerlendirmede 4,5 yıldızla gayet yüksek bir puana sahip. Oyunun gelecekte konsollara yapılacak kent kurma oyunları için bir lider olması bekleniyor.

Farming Simulator 19 nasıl bir reyin?

Amerika ve Avrupa’da çiftlikleriniz olmasını ister miydiniz? Hakikatte büyük bir çiftlik sahibi olmak oldukça giderli ve çiftliği idaremesi de oldukça güçlü olsa da Farming Simulator 19 bütün olarak bu tecrübeyi yaşamayı sağlıyor. Oyunda 300’den fazla vasıta yer alıyor. 

Farming Simulator 19 isimli reyin 179 TL’ye satılıyor. Oyunun anekdotu da gayet yüksek ve 3.943 değerlendirme sonunda puan 4,5 yıldız olarak gözüküyor. Bu reyin geçtiğimiz günlerde bilgisayarlar için de kısa vakitliğine fiyatsız olmuştu. 

PlayStation Plus’ın bu ayki oyunlarında genel olarak simülasyon cinsinin üzerinde durduğu göze çarpıyor. PS Plus sahipleri bu oyunları 5 Mayıs’tan itibaren indirebilecek. Oyunlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı