Teknoloji Haberleri

OnePlus 8 Pro, Siyah Ekran Sorunu İçin Kullanıcılara Üç Seçenek Öneriyor

OnePlus’ın yeni amiral gemisi telefonları, ön sipariş sistemi kapsamında satın alan harcayıcılara teslim edildi. Bazı kullanıcılar, aygıtın tıpkı Galaxy S20 Ultra’da olduğu gibi 120 Hz ekran tazeleme oranı ve düşük parlaklık altında görüntüsünün bozulduğu istikametinde şikayetlerini dile getirdi. Üstelik OnePlus 8 Pro’lardaki mesele, Galaxy S20 Ultra’dan çok da yüksek ebattaymış gibi görünüyor.

OnePlus takımı, mevzuyla alakalı açılan forum mevzularına yaptığı yorumlarda, meseleyle alakalı çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etmişti. Hong Kong merkezli uslu telefon üreticisi, probleme OTA aracılığıyla cevap verdi. Anlaşılan o ki, OxygenOS 10.5.6 aktüellemesi OnePlus 8 Pro makinelerine getirildi ve yeşil ekran meseleyi düzenlendi.

OnePlus 8 Pro, siyah ekran meseleyi için para iadesi, metamorfoz ya da onarım sunuyor:

Telefon ile alakalı bir öbür mesele ise ekranda siyah tonda haddinden fazla alana gelen çoğalış… OnePlus, siyah ekran meselesinin bir ekipman meseleyi olduğunu onaylamış görünüyor. Bir Reddit kullanıcısına göre, uslu telefon üreticisi, bu meseleyle karşılaşanlara üç alternatif sunuyor. Birincisi, aygıtı servis merkezine tamir için yollamak. Öbür bir alternatif, aygıtı iade edip geri ödeme almak. Son alternatif ise OnePlus’ın internet sitesinden telefonu değiştirme isteği yollayıp yenisini almak.

Şayet bu iddia doğru ise, Hong Kong merkezli işletmenin meseleye yaklaşımı beğeniyi hak ediyor. Çoğu kullanıcının para iadesi ya da metamorfoz arz edeceği hipotez ediliyor. OnePlus’ın yeni amiral gemisi telefonu 8 Pro ile alakalı büyümeler oldukça buradan sizlere duyurmayı sürdüreceğiz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı