Teknoloji Haberleri

MIUI 12, Çin Dışında da Dağıtılmaya Başladı: İşte Destekleyen Cihazlar

Çinli uslu telefon üreticisi Xiaomi, geçtiğimiz hafta Mi ve Redmi markalı uslu telefonları için Android tabanlı yazılımının son versiyonu olan MIUI 12’nin ilanını hakikatleştirmişti. Xiaomi, makinelere kullanışlı bir hayli özelliğin ilave edildiği MIUI 12 kapalı betasını Çin’deki bazı aygıtlar için yayınlamaya başlamıştı. Xiaomi.EU takımı, Çin’in yayınlanan bu aktüellemeyi küresel ölçekte kullanılabilir hale getirdi.

Xiaomi’nin yayınladığı MIUI Çin versiyonu, dünya genelindeki kullanıcıların kullanımı için geliştirilmiş değildi. Çin’deki versiyonda yalnızca İngilizce ve Mandarince dilleri bulunurken Google uygulamaları da bulunmuyordu. Ayrıca Çin dışında kullanılmayan bir hayli servis de yer alıyordu.

Daha çok Xiaomi kullanıcısı için MIUI 12

miui 12

Xiaomi.EU takımı de MIUI Çin’i daha çok dile çeviri etti, Google uygulamalarına ilave etti, muhtelif Çin servislerini kaldırdı. Bu sayede en son MIUI özellikleri dünyadaki öbür Xiaomi kullanıcılarına da sunulmuş oldu. Bunlara ek olarak Xiaomi.EU, Xiaomi’nin emin modellerde kısıtladığı ya da MIUI’ye sakladığı bir dizi özelliği de açtı.

MIUI 12’nin betası, 28 Mi ve Redmi modelinin destekleyeceği biçimde yayınlandı. Aktüelleme dayanağı alan modeller ise şöyle;

Xiaomi Mi 6 Xiaomi Mi 6X Xiaomi Mi 8 Xiaomi Mi 8 Explorer Edition Xiaomi Mi 8 Lite Xiaomi Mi 8 Pro Xiaomi Mi 8 SE Xiaomi Mi 9 Xiaomi Mi 9 Pro 5G Xiaomi Mi 9 SE Xiaomi Mi 10 Xiaomi Mi 10 Pro Xiaomi Mi CC9e Xiaomi Mi CC9/Mi 9 Lite Xiaomi Mi Max 3 Xiaomi Mi Mix 2 Xiaomi Mi Mix 2S Xiaomi Mi Mix 3 Xiaomi Mi Note 3 Xiaomi Mi Note 10/CC9 Pro Xiaomi Redmi K20/Mi 9T Xiaomi Redmi K20 Pro/Mi 9T Pro/Premium Edition Xiaomi Redmi K30 Xiaomi Redmi K30 5G Xiaomi Redmi Note 5 CN/5 Pro Dual Sırça Xiaomi Redmi Note 7 Xiaomi Redmi Note 7 Pro Xiaomi Redmi Note 8

Xiaomi.EU’nun yayınladığı MIUI 12’yi, takımın SourceForge veya AndroidFileHost sayfalarından indirebilirsiniz. Aktüellemeyi yükleyebilmek için ‘bootloader’ı açmanız, TWRP’Yi flaşlamanız ve ardından ROM’u TWRP ile flaşlamanız gerekiyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı