Teknoloji Haberleri

Microsoft, Xbox Series X Oyunlarının Oynanışını Göstereceği Tarihi Duyurdu (AC: Valhalla İçerir)

Uzun zamandır yeni jenerasyon Xbox Series X reyin konsolu hakkında söylenen onca şeyin doğru olup olmadığı en sonunda önümüzdeki hafta belirli olacak. Xbox, takribî 1 saat evvel fotoğrafı Twitter hesabı üzerinden paylaştığı tweet’te yeni jenerasyon reyin konsolunun performansını göreceğimiz tarihi verdi.

Xbox tarafından yapılan paylaşımda firma, “Xbox Series X için olan oyunları görmek mi istiyorsunuz? Size Xbox Series X oyunlarını göstermek istiyoruz” biçiminde bir söylemeye yer verdi ve Xbox Series X’te oynanacak ilk oyunların oynanışlarını göstereceği tarihi paylaştı. Firma, 7 Mayıs Perşembe günü TSİ 18.00’da Xbox Series X oyunlarının oynanışlarıyla Inside Xbox aktifliğinde karşımıza çıkacak.

Assassin’s Creed: Valhalla da aktiflikte yer alacak:

xbox series x

Peki Xbox’ın yeni jenerasyon reyin konsolu Series X’in merak edilen o eforlu performansını göreceğimiz aktiflikte hangi oyunlar yer alacak? Bu sualin yanıtını henüz bir liste hâlinde veremiyor olsak da en azından oynanışını göreceğimiz bir reyin belirli. Üstelik o reyin daha bugün tanıtıldı. Evet, Assassin’s Creed: Valhalla’dan bahsediyoruz.

Bu bilgi, Xbox Series X’in paylaştığı tweet’e cevap veren Ubisoft Nordic fotoğrafı hesabından geldi. Ubisoft Nordic, Xbox’ın tweet’ine “Assassin’s Creed Valhalla’nın ilk oynanış fragmanını Inside Xbox’taki ‘First Look Xbox Series X Gameplay’de göstermekten keyif dinleyeceğiz” biçiminde yanıt verdi.

xbox series x

Bugün bizi heyecanlandıran Assassin’s Creed Valhalla’ya eşlik edecek oyunlar hakkındaysa henüz çok az bilgiye sahibiz. O bilgi de aktiflikte yer alacak oyunların büyük çoğunluğunun Microsoft’un Xbox Game Studios oyunlarının yerine üçüncü parti geliştiriciler tarafından geliştirilen oyunlar olacağı.

Microsoft, bugüne kadar Xbox Series X için sadece birkaç reyin göstermişti ancak önümüzdeki faallik, oyunların Xbox Series X’te gerçekten nasıl gözüktüğüne ve nasıl performans sağladığına ışık yakalayacak. Microsoft’un yeni jenerasyon reyin konsolunun çıkış tarihiyse 2020’nin yaz ayları olarak varsayım ediliyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı