Teknoloji Haberleri

Mercedes-AMG C63 Couple Black’in Tasarım Görüntüleri Ortaya Çıktı

Otomobillerde hem tasarım hem de performans açısından üst seviyede bulunan markaların başında Alman menşeli firma Mercedes-AMG yer alıyor. Firmanın özellikle nadir araçlardan oluşan Black Series grubundaki araçları her zaman büyük ilgi görüyor.

Formula 1 seviyesinde rüzgarlıklar, yüksek performans ve onlara eşlik eden devasa fiyat etiketiyle birlikte Black Series, tam olarak karizmatik ve prestijli bir otomobil serisi olarak biliniyor. Bu serideki bir sonraki araç da AMG GT Black Series olacak.

Yeni AMG C63 Couple Black’ten ilk görüntüler

AMG C63 coupe s

Bugün yollarda yer alan Mercedes-AMG C63 S modeli, C-Class üzerine inşa edilen coupe serisinin en gelişmiş performansına sahip. Aracın el yapımı 4 litrelik ikiz turbolu V8 motoru 503 beygir güç üretiyor. Otomobilin 0’dan 100 km/s hıza ulaşması için 3,7 saniye yeterli olurken, tasarımı da caddelerdeki en dikkat çekici araçlardan biri olmasını sağlıyor.

AMG-Mercedes oldukça popüler olan serinin yeni modellerini de yakın gelecekte piyasaya sürecek. Pandemi nedeniyle otomobil pazarı yavaşlamış olsa da üreticiler bu süreci yeni teknolojilere ve araçlara odaklanarak geçirdi. Yani kısa sürede önemli gelişmeler görmemiz mümkün. Bu durum Mercedes için de geçerli.

Yeni C63 Coupe Black daha hızlı, daha hafif

()

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı