Teknoloji Haberleri

MEB Bakanı Ziya Selçuk: Yaz Tatilinde Okul Yok, Eminiz

Koronavirüs pandemisi sürecinde en çok merak edilen mevzulardan biri de mekteplerin açılıp açılmayacağıydı. Geçtiğimiz günlerde mekteplerin 1 Haziran’da açılabileceğini söyleyen Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yeni bir söyleme yaptı. Selçuk, “İsteyen talebeler için uzaktan eğitimle yaz mektebi var. Hazırladığımız hoş yayınlar, cümbüşlü içerikler var. Mektep yok ama ondan eminiz, tamam mı?” dedi. 

EBA TV’nin yaz tatili vaktince yayında olacağını duyuran Selçuk, Instagram hesabından devamlı “Yaz tatilinde mektepler var mı?” biçiminde sualler aldığını söyledi. Yaz tatili vaktince mekteplerin kesin olarak kapalı olacağını duyuran Millî Eğitim Bakanlığı Bakanı, bu söylemesiyle talebelerin vicdanına su serpmiş oldu. 

Talebelerin tatilini ellerinden alamayacaklarını belirten Ziya Selçuk, “Mektep yok. Konuşmak, doyasıya oynamak, bulutları izlemek, uçurtmayı uçurmak, uçaklara el sallamak, toprağa değmek, bir çiçeği koklamak var. Kuşlarla oynamak, kuşlar gibi olmak var” biçiminde söyleme yaptı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı