Teknoloji Haberleri

Maserati, Yeni Süper Otomobili MC20’nin Kamuflajlı Fotoğraflarını Paylaştı

İtalyan araba üreticisi Maserati, 2020 Maserati MC20 spor arabasını bu ayın sonunda tanıtmayı tasarlıyordu. Ancak süper arabayı, koronavirüs salgını sebebiyle Eylül 2020’ye kadar göremeyeceğiz. Son olarak Maserati, gece süreyi Milano caddelerinde gezen MC20 prototipinin kamuflajlı görüntülerini yayınladı.

Maserati’ye göre MC20, 2004 senesinde piyasaya sürülen Maserati MC12’nin Tipo M144S halefi olarak gelecek. Yeni araba, Maserati’nin yarış sınıfına geri dönüşünü de temsil ediyor ve çağdaş çağın ilk yeni Maserati’si olacak. MC20, yapımı durdurulan Alfa Romeo 4C‘ye sabreden ortadan motorlu bir spor araba olarak karşımıza çıkacak.

Maserati’nin yarışa geri döndüğü süper arabayı: MC20

maserati mc20

MC20’nin şık ortadan motorlu gövde tarzı, Alfa Romeo 4C’den türetilen bir karbon fiber kokpit ile destekleniyor, ancak gövdesi 4C’den daha uzun, daha geniş ve daha uzun dingil mesafesine sahip. MC12, pist yarışları için hudutlu rakamda üretilen bir süper araba olmasına karşın, MC20’nin maliyet ve performans açısından daha ulaşılabilir olması bekleniyor.

maserati mc20

Maserati, en yeni spor arabayı hakkında ayrıntıları henüz söylemedi, ancak birkaç ipucu var. MC20’nin sekiz ileri Getrag çift anlamalı otomatik şanzımana bağlı 600 at eforu üreten ortaya monte edilmiş bir turboşarjlı V6 motora sahip olacağı konuşuluyor. Ayrıca hibrit ve tamamen elektrikli versiyonunun da gelmesi bekleniyor. İlk olarak benzinli modeli bu sene çıkış yapacak.

maserati mc20

Son olarak resimlerin arka tasarısındaki devasa orta parmak heykeli gözünüzden kaçmamıştır diye düşünüyoruz. Maurizio Cattelan tarafından yapılan heykel Piazza degli Affari’nin kalbinde yer alıyor. Heykel gibi Maserati de MC20’nin İtalyan cüretkarlığının iyi bir simgeyi olduğunu iddia ediyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı