Teknoloji Haberleri

Mafia 2 Geri mi Dönüyor? Resmi Sosyal Medya Hesabında Yıllar Sonra Paylaşım Yapıldı

Bir zamanların hayli popüler oyunlarından olan Mafia serisinin fotoğrafı Twitter hesabı takribî 2 yıldır hiçbir şey paylaşmıyordu. Mafia 2’nin remastered versiyonunun yayına hazırlandığı rivayetlerinin internettte süratle dağıldığı ve reyin severlerin heyecanlandığı bir yarıyılda büyük bir sürpriz yaşandı ve fotoğrafı hesaptan ilk kere yeni bir tweet atıldı. Remastered oyunun geleceğini doğrular kalitede olduğu düşünülen tweet tek bir sözcükten oluşuyor: ‘Family‘ Aile.

Geçtiğimiz nisan ayının başlarında, Kore Reyin Derecelendirme ve Yönet Kurulu, Mafia 2: Definitive Edition‘ı sızdırmıştı ancak oyunun üretimcisi ve dağıtımcısı olan Take-Two işletmesinden hâlâ bir söyleme gelmiş değil. Orijinal Mafia 2 oyunu 2010 senesinde Xbox 360, PS3 ve PC için piyasaya sürülmüştü. 2020 senesinin oyunun ilk çıkışının 10. seneyi olduğu düşünüldüğünde, bu senenin remaster ya da remake bir reyin için bir hayli uygun olduğu görülüyor. 

İşte Mafia’nın fotoğrafı Twitter hesabından atılan o tweet:

Mafia

Mafia 2, Mafia 3’ten daha pozitif değerlendirmeler almıştı. Mafia 3, serinin en cılız halkası olarak görülürken Mafia 2 GameSpot’taki değerlendirmede 10 üzerinden 8.5 almıştı. 2016’da yayınlanan Mafia 3’ün GameSpot’taki anekdotuysa 10 üzerinden 6. 

Take-Two’nun Mafia 2’nin remastered versiyonunu şu andaki konsollardansa bir sonraki jenerasyon Xbox Series X ve PS5 sistemlerine gizlediği düşünülebilir. Her iki konsolun da bu sene güz aylarında piyasaya çıkması bekleniyor. Mafia 2’nin 10 sene evvel çalıştığı konsolların eforu düşünüldüğünde, yeni jenerasyon konsolların gelişmişliği oyunu çok daha etkileyici hale getirebilir. Fotoğrafı söyleme gelene kadar serinin Twitter hesabından yapılacak aktüellemeleri takip etmekle kanaat eteceğiz gibi görünüyor. 

Mafia

Yakın zamanda ortaya atılan bir iddiaya göre son iki Mafia oyunu, yine yayınlanmak için sırada bekliyor. PlayStation 4, PC ve Xbox One platformlarına yine çıkacak olan oyunlar; Mafia 2: Definitive Edition, Mafia 3: Definitive Edition ismi altında çıkacak. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı