Teknoloji Haberleri

LG, Fiyatıyla Amiral Gemilerine Kafa Tutan Yeni Telefonu Velvet’i Duyurdu

Uslu telefon sektörü bir vakittir Güney Koreli teknoloji devi LG‘yi konuşuyor. Zira firma, yaptığı söylemelerle evvel Velvet adlı bir telefon üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Daha sonra yaptığı söylemelerle de bu telefonu 7 Mayıs, başka bir deyişle bugün haysiyetiyle duyuracağını bildirdi. Şimdi beklenen reelleşti ve LG, Güney Kore’de tertip ettiği bir faallikle orta sınıf yeni telefonu Velvet‘i resmen duyurdu.

LG’nin orta segment yeni telefonu, teknik özelliklerinden ziyade tasarım ayrıntıları ile harcayıcıların alakasını sürükleyecek gibi görünüyor. Makine, 6.8 inç büyüklüğüne bir POLED OLED ile plastik bir alt katman ekrana sahip ve gerek renkleri gerekse sağlam duruşu ile harcayıcıları etkilemesi mümkün. Ayrıca bu telefon, sahip olduğu IP68 sertifikası ile toz ve suya karşı dayanıklılık ve bir askeri standart olan 810G ile da darbelere karşı dayanıklılık sunuyor.

Karşınızda LG Velvet

LG Velvet

LG Velvet’in 6.8 inç büyüklüğündeki ekranı, FHD+ çözünürlük sunuyor ve damla çentik kapsıyor. LG, bu çentiğe 16 MP çözünürlük sunan ön kamerasını ilave etmiş gidişatta. Ayrıca bu telefon, dayanağına da sahip. Böylece harcayıcılar, temin edecekleri bir dokunmatik ekran kalemi ile Velvet üzerinden çizimler yapabilecek ve anekdotlar yakalayabilecekler. LG, bu özelliğin kullanılabilmesi için “Nebo” adlı bir anekdot alma uygulamasını önyüklü olarak yolluyor.

LG Velvet’in arka kısmına baktığımızda bizleri, 3’lü kamera montajı karşılıyor. Bu montajda 48 MP çözünürlük sunan ana kamera, 8 MP’lik geniş açılı kamera ve 5 MP çözünürlüğündeki derinlik sensörü yer alıyor.

LG Velvet

LG Velvet, en çok da ASMR hayranlarına hitap edecek

LG’nin bugün haysiyetiyle duyurduğu orta seviye yeni uslu telefonu Velvet, muhtelif kamera modları ile beraber geliyor. Bu modlar arasında geçtiğimiz yarıyılların trendlerinden biri olan ASMR kayıt modu da bulunuyor. ASMR modunda telefonun mikrofon hassasiyeti maksimuma çıkarılarak hakikat ASMR tecrübesini sunulmaya çalışıyor. Bu mod sayesinde harcayıcılar, Velvet’i kullanarak ASMR videoları oluşturabilecekler. Ayrıca Velvet, suni akıl takviyeli bir de değişmez kamera moduna sahip. Bu mod, telefonun titreşimini minimalize ediyor.

LG Velvet, 5G iletişim dayanağı sunan Snapdragon 765G‘den efor alıyor. Bu eforu 8 GB’lık RAM ile destekleyen LG, yeni telefonunda 128 GB depolama alanı kullanıyor. Android 10 işletim sistemiyle çalışan telefon, 4.300 mAh‘lık pili ile de harcayıcılar için yeterli sayılabilecek bir kullanım süresi sunacak gibi görünüyor. Tüm bu özelliklere sahip olan Velvet’in, iyi bir orta segment telefon olduğunu söyleyebiliriz.

LG Velvet

LG Velvet teknik özellikleri

Ekran: 6,8 inç POLED, FHD+ 2340 x 1080 piksel Harekâtçı: Qualcomm Snapdragon 765G 1 x 2.4GHz + 1 x 2.2GHz + 6 x 1.8GHz Kryo 475 RAM: 8 GB Depolama: 128 GB  Ön Kamera: 16 MP Arka Kamera: 48 MP + 8 MP + 5 MP İletişim: 5G SA / NSA, Çift 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 2.4GHz + 5GHz, Bluetooth 5.1, GPS / GLONASS / Beidou, NFC, USB Type-C Pil: 4300mAh İşletim Sistemi: Android 10

LG Velvet maliyeti

Güney Koreli teknoloji devi LG’nin tüm bu özelliklere sahip olan orta segment yeni telefonu Velvet, 15 Mayıs haysiyetiyle Güney Koreli harcayıcıların alkışına sunulacak. Makinenin maliyeti, Güney Kore için 734 dolar takribî 5.310 TL + ödentiler olarak tanımlanmış gidişatta. iPhone 11’den dahi daha yüksek maliyete sahip olan aygıta alakanın ne seviyede olacağını bekleyip göreceğiz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı