Teknoloji Haberleri

Kuryelerin Yükünü Hafifletmek İçin Death Stranding Benzeri Kostüm Tasarlandı

Çinli bir yiyecek dağıtım firmayı, kuryelerinin dağıtıma çıktıklarında giyebilecekleri yeni bir kostüm test ediyor. Çin’de kullanılan bir yiyecek dağıtım uygulaması olan Ele.me’nin çalışanları için planlanan yeni kostüm, çok daha fazla yük taşımaya imkân sağlarken, onları Death Stranding cosplayer’larına benzetiyor.

Death Stranding’in ana kişiliği Sam Sambridges‘in oyunda giydiği kostümden esin alan bu tuhaf kostüm nakliye, posta ve lojistik gibi sektörlerde çalışanların ağır yükleri daha rahat kaldırmasına ve daha fazla yük taşıyabilmesine destekçi olmak için planlandı. Kostümün geliştirilmesinde robot teknolojileri üzerinde uzmanlaşmış bir şirket olan ULS Robotics de çalışıyor.

Kuryelerin kullanacağı Death Stranding’den çıkmış gibi görünen kostüm

death stranding, kurye

Kostümde üst üste yerleştirilmiş paketleri sırtı ve bacakları zorlamadan taşımaya imkân tanıyan robotik bir sistem yer alıyor. ULS Robotics’in geliştirdiği donanımları daha evvel Amerika Birleşik Devletlerinde DoorDash ve Uber Eats gibi yiyecek dağıtım işletmeleri de test etme kararı almıştı. Kostüme bağlı robotik dış iskelet, kullanıcıya 50 kilograma kadar ağırlıkları rahatlıkla taşıma olanağı sunuyor.

Death Stranding kostümü, aynı zamanda koronavirüs salgını vaktince dışarı çıkamadığı için yemek dağıtım firmalarından daha fazla sipariş veren insanlara yetişmeye çalışan kuryeler için büyük bir basitlik sağlayabilir. Teknolojinin gelişimiyle beraber filmlerde ve video oyunlarında gördüğümüz fantezi unsurlarının asıl yaşamdaki misallerine tesadüfmeye başlıyoruz.

Asıl dünyanın kuryelerini Death Stranding’den çıkmış gibi gösteren kostümün test videosu

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı