Teknoloji Haberleri

İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencilerinin Karneleri e-Okul Üzerinden Erişime Açıldı

Koronavirüs pandemisi nedeniyle 2020’nin bahar döneminde online olarak gerçekleşen eğitim sisteminin ardından karnelerin nasıl alınacağı merak ediliyordu. Milli Eğitim Bakanlığı, kısa süre önce yaptığı açıklamada, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin karnelerinin elektronik ortamda erişime açıldığı duyuruldu. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerimizin karneleri ‘e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ üzerinden erişime açıldı.” ifadeleri kullanıldı. Eğer sizler de karnenize ulaşmak istiyorsanız, buraya tıklayarak e-Okul’a giriş yapabilirsiniz. Duyurunun yeni yapıldığı göz önüne alındığında yoğun ilgiden dolayı sistemde bazı aksaklıklar olabilir. 

Derslerdeki başarı durumunu öğrenecek öğrenciler, “takdir ve teşekkür” belgelerine de bu sistem üzerinden erişebilecek. Özellikle pandemi sürecinde eğitim ve öğretimin de online ortamlarda gerçekleştiğini gördük. Bu zorlu süreçte tüm öğrencilerin istediği notları almış olmasını temenni ediyoruz. 

Lise öğrencileri takdir ve teşekkür belgesini ileri zamanda alabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre lise kademesinde olan öğrenciler, diplomalarını ve talep ederlerse “teşekkür, takdir, onur ve üstün başarı” belgesini belirlenecek ileri bir tarihte okullarından alabilecek.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı