Teknoloji Haberleri

Honor V30 Pro’nun Ön Kamerası, DxOMark Puanıyla Hayal Kırıklığı Yarattı

Çinli teknoloji devi Huawei’nin alt markası olan Honor’un geçtiğimiz aylarda tanıttığı V30 Pro, arka kamerada zaferli bir performans gösterse de ön kameraları için aynı şeyi söylemek güç. Honor markalı ilk 5G telefon olan Honor V30 Pro‘nun ön kameraları, DxOmark testlerinde hayal kırıklığı yarattı.

Arka kamera performansıyla en dikkat sürükleyen amiral gemileriyle yarışan Honor V30 Pro’nun selfie kameraları ise merak mevzusu olmuştu. V30 Pro’nun ekranındaki delikte 32 megapiksel ve 8 megapiksel olmak üzere iki ön kamera yer alıyordu. Ancak aygıtın ön kameraları, DxOmark’ta bazı orta seviye telefonların dahi gerisinde kaldı.

Honor V30 Pro’nun DxOmark selfie puanı

honor v30 pro, dxomark puanı

Honor V30 Pro’nun 32 MP + 8 MP selfie kameraları, arka kameralarının aksine DxOmark‘ı etkileyemedi. Honor’un Lekenin 990 operasyonculu üst seviye telefonunun ön kamerası, resim tarafında 70 puan, video tarafında 85 puanı elde ederek toplamda 76 puan aldı.

Honor V30 Pro’nun selfie kamerası 77 puan alan Mi CC9 Pro Premium Edition’dan daha düşük performans sergileyerek ilk 10’a dahi giremedi. V30 Pro’nun ön kamerası, özellikle resim tarafında 70 puan alarak şimdiye kadar test edilen en düşük performanslı ön kameralar arasına yerleşti.

Honor V30 Pro’da Süper Gece moduna sahip 32 MP ana selfie kamerası ve 105 derecelik görüş alanına sahip 8 MP ultra geniş açılı ikincil kamera bulunuyor. Reelinde telefonun kamera ekipmanı kağıt üzerinde eforlu görünüyor. Belki de Honor, selfie kamerasını geliştirmek için yazılımsal çözümlere giderek aktüelleme sağlayabilir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı