Teknoloji Haberleri

HBO’nun Yeni Suç Belgeseli I’ll Be Gone in the Dark’ın Fragmanı Yayınlandı

Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletinde 1970’li ve 80’li senelerde evvel Doğu Bölgesi Tecavüzcüsü East Area Rapist daha sonra ise Golden State Katili olarak adlandırılan bir seri katil, eyalette büyük bir fobinin dağılmasına neden oldu. 

Golden State Katili olarak öğrenilen seri katilin 1976-86 seneleri arasında 12 cinayet, 45 tecavüz ve 120’den fazla soygundan mesul olduğu düşünülüyor. Geniş kabahat karnesine karşın Golden State Katili asla tutulmadı. 

Golden State Katili, Michelle McNamara’nın dikkatini çekti

I’ll Be Gone in the Dark

Golden State Katili’nin kabahatlerinin cezasız kalmasının ardından blog yazarı Michelle McNamara ve eşi Patton Oswalt, seri katil hakkında bir araştırma yapmaya başladı. McNamara, uzun bir zaman seri katil hakkında araştırma yaptı ve kabahat dosyalarını araştırdı. 

McNamara’nın Golden State Katili hakkındaki araştırması, yazar için zamanla saplantıya bir dönüştü. McNamara, seri katil hakkındaki uzun çalışmalarının neticesinde Los Angeles Magazine’le bir kitap uyuşması bile yaptı. 

Seri katilin bulunamamış olması ve devam eden çalışma, McNamara’yı sözcüğün bütün anlamıyla harcamaya başladı. Zaman içinde psikolojik olarak güç zamanlar geçirmeye başlayan kabahat yazarı, bu süreçte reçeteli ilaçların bağımlısı haline geldi. Uzun bir bağımlılık yarıyılının ardından Michelle McNamara, Golden State Katili hakkındaki kitabını tamamlayamadan 2016 senesinde fazla doz ilaç sebebiyle uykusunda yaşamını kaybetti. 

McNamara’nın vefatın ardından kitapları başkaları tarafından bitirildi

I’ll Be Gone in the Dark

Michelle McNamara’nın vefatının ardından yazarın eşi Patton Oswald, tahlilci gazeteci Billy Jensen ve kabahat yazarı Paul Haynes, McNamara’nın kitabının tamamlanmasını sağladı. McNamara’nın vefatının ardından bitirilen kitap, yayınlandıktan kısa bir zaman sonra çok satanlar listesinin üst sıralarında kendine yer buldu.

I’ll Be Gone in the Dark adıyla yayınlanan kitabın çok satanlar arasına girmesi Golden State Katili dosyasının yine incelenmeye başlanmasına neden oldu. Kitaptaki ispatların da kullanıldığı soruşturmada daha önceki polis memuru Joseph James DeAngelo kuşkulu olarak tutuldu ve hapsedildi. 

I’ll Be Gone in the Dark

HBO, Michelle McNamara’nın kitabıyla aynı adla hazırladığı dokümansalı önümüzdeki ay vizyona sokmaya hazırlanıyor. 6 kısım olacak evraksalda Golden State Katili’nin öyküsünün yanı gizeme seri katilin yakasından düşmeyen kabahat blogu yazarı Michelle McNamara’nın öyküsü de seyircinin karşısına çıkacak. 

Evraksalda rol alan Amy Ryan, I’ll Be Gone in the Dark’ı orijinal dokümanlar ve kayıtlardan yola çıkan bir detektiflik öyküsü olarak belirliyor. evraksalda kapsamlı arşiv evrakları ve polis dosyalarının yanı gizeme karışık ve yanılgılarla dolu bir soruşturmanın fotoğrafını ortaya çıkarmak için müzakerelerden faydalanılıyor. 

Amerika Birleşik Devletleri’de büyük bir alaka ile karşılanan I’ll Be Gone in the Dark kitabının HBO uyarlaması 28 Haziran’da vizyona girecek. Büyük ses getiren kitabın uyarlamasının da insanlar tarafından büyük bir alaka karşılanması bekleniyor. 

I’ll Be Gone in the Dark fragman

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı