Teknoloji Haberleri

Hayat Eve Sığar Uygulamasına “Maske Talep Etme” Özelliği Geldi

Geçtiğimiz günlerde Sıhhat Bakanlığı tarafından koronavirüs pandemisi hakkında bilgilendirmek için yayınlanan Hayat Konuta Sığar uygulaması, son derece işlevsel bir özellik kazandı. Aşinayı üzere ülkemizde 20 yaş üstü ile 65 yaş altındaki yurttaşlara haftalık 5 maske dağıtılıyordu. Bu maskelere ulaşmak ise çok güç olabiliyordu. 

Hayat Konuta Sığar uygulamasına gelen yeni aktüellemeyle birlikte fiyatsız maske koduna ulaşım basitleşecek. Son derece pratik bir biçimde uygulama içerisinden alabileceğiniz fiyatsız maske kodu sayesinde, eczaneler üzerinden haftalık 5 maskenizi temin edebileceksiniz. 

Android ve iOS işletim sistemine sahip uslu telefonlar için geliştirilen Hayat Konuta Sığar uygulaması üzerinden maske arzında bulunmak için öncelikle uygulamayı en üst versiyona aktüellemeniz gerekiyor. Sonrasında ise “Sıhhat Vaziyeti” sekmesinde yer alan “Maske Arz Et” butonuna tıklayıp hakkınız olan maskeyi arz edebiliyorsunuz. Maske için kodunuz oluştuğundaysa eczaneye gidip maskenizi alabiliyorsunuz. 

Hayat Konuta Sığar uygulaması neler sunuyor?

Sıhhat Bakanlığı’nın geliştirdiği Hayat Konuta Sığar uygulaması, size en yakın sıhhat kuruluşlarını gösterdiği gibi özellikle bölgenizdeki koronavirüs riskini görmenizi sağlıyor. Harita üzerinde riskli yerleri gösteren uygulama, bu sayede bireylerin dışarıya çıktığı vaziyetlerde daha dikkatli olmasını sağlıyor. 

Türkiye’de koronavirüs rakamları ne vaziyette?

Son günlerde koronavirüs olay rakamlarında pozitif neticeler alan Türkiye’de dün ilk kere iyileşen rakamı etkin olay rakamını geride vazgeçti. Ülkemizde söylenen son bilgilere göre 126.045 şahıs koronavirüse tutulurken, bunlardan 63.151’i iyileşti. Ayrıca 3.397 yurttaşımız yaşamını kaybetti. Ülkemizdeki yeni olay rakamları da aralıksız düşüşte. Salgının yavaş yavaş hakimiyet altına alınması, Ramazan’dan sonra yaşamın banalleşmeye başlamasına da işaret ediyor. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı