Teknoloji Haberleri

Hangi Tedbirin Ne Zaman Kalkacağını Gösteren Koronavirüs (Kovid-19) Takvimi

Koronavirüs salgını, 2020’nin ilk 3 ayını psikolojik olarak 3 sene gibi sezdirmiş olabilir. Salgın Çin’den çıkıp evvel Avrupa’ya sonra Amerika ve Afrika’ya nasıl atladığına hep bilrikte şahit olduk. Ülkemizde de salgına karşı alınan pek çok temkin bulunuyor.

65 yaş ve üzeri yurttaşlar ve 20 yaş altı gençler için caddeye çıkma kısıtlaması, fotoğrafı tatiller ve hafta sonunda caddeye çıkma yasakları, uzaktan eğitim, şehirlerarası seyahetlerin izne bağlanması, AVM’lerin kapatılması… Derken yaşamımız hayli değişti. Peki koronavirüse karşı alınan ihtiyatlar ne zaman kaldırılacak? Söylenen fotoğrafı tarihler neler?

Sizin için salgının ilk günlerinden bu yana yaşanan tüm büyümeleri, alınan tüm tedbirleri ve netleşen kaldırılma tarihlerini bir takvimde topladık. Takvimi hazırlamak için Google Calendar uygulamasını kullandık ve yaşananlerı renk kodlarına ayırdı

Koranavirüs Kovid-19 takvimi:

Şayet yukarıyadaki takvimi görüntüleyemiyorsanız buradan erişebilirsiniz. Peki takvimde neler var?

Mavi çizgile halinde görünen büyümelerin üzerilerine tıklayarak detaylı bilgi alabilir, alakalı haberlere erişebilirsiniz. Çin’de doğrulanan ilk koronavirüs olayından günümüze kadar salgının ilerleyişi Dünya’da salgına dair yaşanan ehemmiyetli büyümeler, Türkiye’de görülen ilk hadiseden bu yana yaşananlar Türkiye’de alınan hangi temkinin ne zaman kaldırılacağı Yalnızca fotoğrafı olarak söylenen tarihler Salgına karşı yapılan ehemmiyetli bilimsel çalışmalar, aşı ve ilaç testlerine dair söylemeler Sağ alt köşedeği +GoogleCalendar butonuna tıklayarak tüm tarihleri ve büyümeleri Google Takvim ile açabilirsiniz. Google CalendarİNDİR Google CalendarİNDİR

Henüz fotoğrafı söyleme olmadığı için Koronavirüs Takvimi’nde bulunmayan tarihler?

Lokanta ve kafelerin açılma tarihi İçişleri Bakanlığı’ndan söyleme bekleniyor, 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı caddeye çıkma yasaklarının kaldırılma tarihleri İçişleri Bakanlığı’ndan söyleme bekleniyor, Üniversitelerin eğitme başlayacağı tarihler YÖK’ten söyleme bekleniyor.

Koronavirüs Takvimi’nde görmek istediğiniz başka ayrıntılar varsa yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı