Teknoloji Haberleri

Google Drive, iOS Uygulaması İçin Touch ID ve Face ID Özelliklerini Getirdi

Google; iOS ve iPadOS’ta Google Drive için yeni Saklılık Ekranı özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik, rastgele biri uygulamayı aygıtınızda açmaya çalıştığında Face ID veya Touch ID kimlik doğrulaması yapılmasını gerektiriyor. İnternet kullanıcıları için tehlikesiz kullanım ilk sırada geliyor. Google Drive’a gelen yenilikle beraber kullanıcıların ehemmiyetli evrakları ve alıngan şahsi dosyaları koruma altında olacak.

Aktüellemeyle beraber başka bir uygulamaya geçer geçmez Saklılık Ekranı’nın hemen aktifleştirilmesini seçmek muhtemel. Drive’a geri döndüğünüzdeyse Face ID ve Touch ID ekranı açılacak. Bununla beraber Saklılık Ekranı’nın tamamen yanılgısız olmadığını belirtmekte fayda var. Google, faalleştirdiğiniz ayarlar ekranında muhakkak Siri işlevlerini, Dosyalar uygulamasıyla paylaşılan dosyaları, Resimler uygulamasıyla paylaşılan resimleri ve değişik sistem işlevlerini gözetemeyeceği mevzusunda uyarıyor.

Google Drive, yüksek güvenlik için Face ID ve Touch ID özelliğini getirdi:

google drive güncelleme

Google, mevzubahisi özelliği ilk olarak geçtiğimiz ay duyurmuştu ancak özelliğin daha yeni geniş kapsamlı bir biçimde kullanıma sunulduğu görülüyor. Google Drive uygulaması, birkaç sene evvel parola gözetmesi sınamalarına tabi yakalanmıştı. Bu sebeple çok rakamda kullanıcının günlük hizmetinde olan platformun standart PIN koduna ek olarak yeni bir güvenlik tedbirine daha sahip olduğunu görmek hoş bir büyüme olsa gerek.

Saklılık Ekranı, alıngan dosyaları ‘meraklı’ gözlerden gözetmek için Face ID veya Touch ID kullanan yeni bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Aktüellemeye kusur düzenlemeleri ve performans iyileştirmeleri de dâhil edildi. Bulut depolama hizmetinde dosyaların artık daha güvende olacağını söyleyebiliriz. Google Drive ile alakalı büyümeler oldukça buradan sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı