Teknoloji Haberleri

Fantastik / Korku Dizisi Lovecraft Country’nin İlk Fragmanı Yayınlandı

Game of Thrones, Westworld, Chernobyl gibi dizileriyle büyük bir hayran kitlesine sahip HBO, yakında izleyiciyle buluşacak mucizevi / fobi dizisi Lovecraft Country’nin ilk fragmanını yayınladı. Ünlü yazar Matt Ruff’un aynı isimli kitabından uyarlanan dizi, 1950’li senelerin ABD’sinde geçen ve fobi istikameti ağır basan bir imal olarak karşımıza çıkıyor. 

Siyahî kişiliklerin çevresinde şekillenen yeni HBO dizisi, yarıyıl dizisi olmasıyla mucizevi/fobi cinsinin yanında ırkçılık mevzusuna da önemsiyor. Özellikle dizinin geçtiği yarıyıllarda ABD’de siyahîlere karşı çok büyük ırk ayrımı yapılıyordu. Lovecraft Country de yarıyılı doğru biçimde yansıtmak için sosyal hayatı asıllığıyla izleyiciyle buluşturacak. 

Jordan Peele ve Misha Green tarafından imalciliği üstlenilen dizide Jonathan Majors, Mikhael K. Williams, Courtney B. Vance gibi adlar yer alıyor. 

Dizide canavarlar var

HBO, dizide bizleri yalnızca 1950’li senelere götürmeyecek. Aynı zamanda canavarlarla da karşılaştıracak. Yeniden de dizinin alt metninde canavarların reelinde insan olduğuna vurgu yapılacak. Irkçılık, ayrımcılık, polis şiddeti gibi pek çok mevzuya değinecek Lovecraft Country, çoğu insanın reelinde canavardan farksız olduğunu gösteriyor. 

Dizi ne zaman yayınlanacak

HBO’nun yeni mucizevi / fobi dizisi Lovecraft Country, Ağustos ayında izleyiciyle buluşacak. Koronavirüs sebebiyle bir erteleme alıp almayacağı şu an için öğrenilmiyor, ancak dizinin kısımlarının hazır olduğu ve çıkışında bir mesele yaşanmayacağı düşünülüyor. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı