Teknoloji Haberleri

Epic Games, Ücretsiz Oyunlar İçin Bir Süreliğine İki Aşamalı Kimlik Doğrulama İsteyecek

Epic Games Store, istemcisi aracılığıyla oyunculara haftalık olarak fiyatsız oyunlar sunuyor. Üstelik oyunlar fiyatsız olduğu yarıyılda alınırsa, kullanıcıya ait oluyor ve kampanya sona erdiğinde dahi reyin kitaplığında kalıyor. Ancak artık Epic, fiyatsız reyin almak isteyenlere geçici bir vakit için minik bir koşul koşuyor.

Epic Games, 21 Mayıs’a kadar Epic Games Store’daki fiyatsız oyunları almadan evvel kullanıcılardan muhakkak aralıklarla İki Evreli Kimlik Doğrulama 2FA arz edecek. Firma bu farklılığı, oyuncuların Epic hesaplarının güvenliğini artıracak adımları uygulamasını sağlamak için yapıyor.

epic games store

Epic Games Store’dan fiyatsız bir oyunu almaya çalışırken, “Bu fiyatsız oyunu almak için hesabında İki Evreli Kimlik Doğrulamanın heyeti olması gerekir. İki Evreli Kimlik Doğrulama, Epic Games hesabına ilave bir güvenlik sağlar ve yetkisiz ulaşımı yasaklamaya takviyeci olur.” iletisini alacaksınız.

İletide yer alan ‘İki Evreli Kimlik Doğrulamayı aktifleştir’ butonuna tıkladığınızda internet tarayıcısı aracılığıyla hesap ayarlarınıza yönlendirileceksiniz. Daha sonra e-posta, SMS veya bir doğrulama uygulaması aracılığıyla kimlik doğrulaması yapacaksınız. Doğrulama, giriş yaparken bir güvenlik kodu girmenizi isteyerek hesabınızı yetkisiz ulaşıma karşı gözetecek.

2FA için kimlik doğrulama uygulaması kullanmak isteyenlere Epic Games, yaygın olarak kullanılan şu kimlik doğrulama uygulamalarını öneriyor:

Google Authenticator LastPass Authenticator Microsoft Authenticator Authy

Seçtiğiniz usulle sevk edilen güvenlik kodunu aldıktan sonra fiyatsız oyunu indirebileceksiniz. Fiyatsız oyunlara gelecek olursak, şu anda For The King isimli stratejik RPG oyununu 30 Nisan’a kadar Epic Games İstemcisi aracılığıyla alabilirsiniz. Bir sonraki fiyatsız oyunlar Amnesia: The Dark Descent ve Crashlands olacak. For The King’i Epic Games Store’dan yarına kadar fiyatsız olarak almak için oyunun mağaza sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı