Teknoloji Haberleri

Elon Musk, Tesla’nın Merkezini Nevada ya da Teksas’a Taşıyak İddiası

Elon Musk bu günlerde dünya medyasında çok fazla ses getiren bebeğinin doğumu ve ona verdiği acayip adın yanında koronavirüs salgını nedeniyle Tesla hakkında aldığı kararlarla da konuşuluyor. Alameda ilçesi için alınan karantina kararının devamının ardından Fremont fabrikasının kapalı kalmaya devam etmesi ve bu vaziyetten dolayı yapımın topallaması artık çoğu birey tarafından biliniyor. Şimdi de dağılan bir başka habere göre fabrikanın bir cinsli açılmaması ve Mayıs ayının tamamında kapalı kalması üzerine Elon Musk’ın Tesla merkezini şipşak Nevada ya da Teksas’a taşımak istediği iddia edildi.

Ayrıca yeniden söylenene göre Fremont ilçesi için izlenen davranışa öfkelenen Elon Musk, gelecekte fabrikayı tamamen taşıyacak ve bunun yanı gizeme verilen kararın anayasal hürlükler ve aklıselim gösterilecek gidişatlara ters olması suratından bir de dava kalemtıraş. Sosyal medya platformlarından mevzuyla alakalı bazı değerlendirmeler yaptığı ve asaplı olduğu söylenen Musk’ın asılda takınacağı tutum oldukça merak ediliyor.

Asıllaşırsa Tesla’nın hasarına olabilir

tesla

Kaynaklardan gelen bilgilere göre yapılan yorumlar göz önüne alınırsa Elon Musk’ın bu tutumunun özellikle otomotiv ve teknoloji sanayilerini ehemmiyetli miktarda etkileyeceği hipotez ediliyor. Bunun yanında sihrime süreci devam eden Tesla’nın henüz bütün olarak niyetlerine erişemeden Kaliforniya’yı terk edip Nevada’ya geçmesinin bu süreçte firmaya hasar verebileceği konuşuluyor. Ayrıca yeni personel istihtamının da bu süreçte sekteye uğrayacağı söyleniyor zira Tesla bu bölgede bulunan değişik teknoloji firmalarından transfer ettiği parlak personellerini öğreniliyor.

Daha evvelden gelen haberlere göre Musk’ın Fremont kuruluşu için yaptığı “Vali Newsom’ın bugün Kaliforniya’da yapımı onayladığı söylemesinin ışığında yarın öğleden sonra Fremont’ta yapıma yine başlamayı amaçlıyoruz. Şahsi olarak elimden geldiğince destekçi olacağım ancak şu anda işe geri dönmekten rahatsızlık dinliyorsanız lütfen bunu yapmak zorunda gibi sezmeyin. Güç zamanlardayız, bu surattan Tesla’yı zaferli kılmak için yaptığınız çalışmalar için teşekkürler!” yorumu henüz güncelliğine gözetirken firmanın nasıl bir yol izleyeceğini bekleyip göreceğiz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı