Teknoloji Haberleri

Elon Musk, Pokemon Go ve Minecraft’ı Tesla Araçlarına Eklemek İstiyor

Dünyanın en büyük elektrikli araba üreticisi olan Tesla, son iki yıldır video oyunlarını vasıtalarına entegre etmek için ehemmiyetli bir gayret sarf ediyor. Tesla sahiplerinin kullanıcı tecrübesini iyileştirmeyi ve vasıta içinde geçirdikleri zamanı çok daha cümbüşlü kılmayı hedefleyen Amerika Birleşik Devletleri’li işletme, bu mevzudaki çalışmalarını gün geçtikçe genişletiyor.

Tesla, ilk olarak 2018’de, 70 ve 80’lerin popüler Atari oyunlarının oynanmasına olanak tanıyan vasıta içi reyin sistemi TeslAtari‘yi tanıtmıştı. Şu anda vasıta sahipleri, Pole Position, Missile Command, Asteroids, Lunar Lander ve Centipede gibi efsane oyunları vasıta kullanmadıkları zamanlarda direksiyon üzerindeki hakimiyetler aracıyla oynayabiliyorlar.

Tesla sahipleri, vasıta kullanmadıkları zamanlarda direksiyon üzerindeki hakimiyetler aracıyla reyin oynayabiliyorlar

tesla oyun

TeslAtari platformuna daha fazla reyin ilave etmek istediğini sıkça dile getiren Tesla CEO’su Elon Musk, sadece Atari oyunu değil, günümüzün bazı popüler oyunlarının da Tesla taşıtlarında oynanabilmesini muhtemel kılmayı arzuluyor. 

Musk, geçtiğimiz senenin mayıs ayında, Unity ve Unreal video reyin motorlarını Tesla vasıtalarına entegre etmek için çalıştıklarına söylemişti. Bu söylemeden kısa bir müddet sonra yeni vasıta içi uygulaması Tesla Arcade‘i Tesla sahiplerinin alkışına sunan Amerikalı işletme, yeni platformunu daha da zenginleştirecekmiş gibi görünüyor.

Elon Musk, Pokemon Go ve Minecraft gibi popüler oyunları Tesla sahipleri ile buluşturmak istiyor

tesla

Twitter’ı faal bir biçimde kullanan Tesla CEO’su, artırılmış reellik oyunu Pokemon Go ve Minecraft gibi üretimlerin Tesla Arcade’e yüklenebileceğinin sinyallerini verdi. “Tesla otomobillerin içinde çok oyunculu bir biçimde Minecraft oynamanın, ya da araba tehlikesiz sürüş modunda iken sanal gerçeklik unsurları barındıran bir Pokemon GO oyunu oynamanın ne kadar cümbüşlü olabileceğini düşünüyor musunuz?” diyen şöhretli teşebbüsçü, bu söylemesi ile Tesla sahiplerini bir hayli heyecanlandırdı. 

Musk, reyin geliştiricilerinin Tesla’nın yerleşik bilgisayarında Minecraft’ın çevrimiçi çok oyunculu bir versiyonunu çalıştırmanın yollarını bulmasını istiyor gibi görünüyor. Bunun ne zaman olacağı ise şimdilik bilinmeyen. 

Geçtiğimiz günlerde attığı bir tweette, Tesla pay bonoyu maliyetinin çok yüksek olduğunu söyleyen Güney Afrika asıllı Amerika Birleşik Devletleri’li teşebbüsçü, firmasının piyasa bedelinin yalnızca bir saatte 14 milyar dolar eksilmesine neden olmuştu. Bu paylaşımın ardından Musk’ın Tesla’daki payları da takribî 3 milyar dolar bedel kaybetmişti. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı