Teknoloji Haberleri

Doctor Strange Oyuncularının Başrolde Olduğu 18 Şahane Film

Doctor Strange filmi, işlenen konuyla ve yetenekli oyuncularıyla ekran başındaki seyircilerin dikkatini çekmeyi başardı. Avengers filmleri ile seyircileri kendisine hayran bırakan Doctor Strange karakterinin sihirli bir dünya ile ilk tanışmasını anlatan film 2016 yılında vizyona girmişti ve büyük bir başarı elde etmişti.

Marvel sinematik evreninin önemli karakterleri arasında yer alan Doctor Strange’in yeni filmi Doctor Strange in the Multiverse of Madness ise 2022 yılında izleyicilerle buluşması planlanıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Tilda Swinton, Mads Mikkelsen gibi başarılı isimler yer alan filmin yönetmen koltuğunda bu defa Sam Raimi oturacak. İşte başarılı ve birbirinden yetenekli Doctor Strange oyuncularının başrolde olduğu 18 şahane film.

Doctor Strange oyuncuları

Doctor Strange oyuncularının yer aldıkları kaliteli filmler:

Benedict Cumberbatch The Imitation Game Star Trek Into Darkness August: Osage County Chiwetel Ejiofor 12 Years a Slave 2012 Dirty Pretty Things Rachel McAdams The Notebook Mean Girls Red Eye Benedict Wong The Martian Sunshine Gemini Man Mads Mikkelsen Hannibal Jagten Rogue One Tilda Swinton We Need to Talk About Kevin Snowpiercer Suspiria

The Ancient One / Tilda Swinton:

Tilda Swinton

We Need to Talk About Kevin Snowpiercer Michael Clayton

BAFTA En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Akademi Ödülü’ne sahip olan İngiliz oyuncu Tilda Swinton, Michael Clayton adlı filmde Karen Crowder rolünde gösterdiği başarılı performans ile 2. kez Altın Küre’ye ve ilk kez Oscar’a aday gösterildi.

Rol aldığı We Need to Talk About Kevin adlı film, eleştirmenler tarafından oynadığı Eva karakteri ile Tilda Swinton’ın şimdiye kadarki en üstün oyunculuk performansı olarak değerlendiriliyor.

Kaecilius / Mads Mikkelsen:

Mads Mikkelsen

Polar Jagten Rogue One

Mads Mikkelsen, Nicholas Winding Refn’ın suç-gerilim film serisi olan Pusher’ın 1996 ve 2004 yıllarında ilk iki filminde Tony adındaki uyuşturucu satıcısını canlandırarak Danimarka’da büyük ün kazandı. Pusher’ın ikinci filminde gösterdiği performans ile En İyi Erkek Oyuncu Bodil Ödülü, En İyi Erkek Oyuncu Zulu Ödülü ve En İyi Erkek Oyuncu Robert Ödülü’nü kazandı.

2012 yılında yer aldığı Jagten adlı Danimarka yapımı filmde Lucas adında başrol karakterini canlandırdı. Bu filmdeki performansı sayesinde 65. Cannes Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

Wong / Benedict Wong:

Benedict Wong

The Martian Sunshine Dirty Pretty Things

İngiliz aktör ve yazar Benedict Wong, bir Netflix dizisi olan ve iki yıl süren Marco Polo’da canlandırdığı Kublai Khan ve 2015 yılında çıkan The Martian filminde Kaliforniya’daki bir şirket direktörü canlandırdığı Bruce Ng rolleriyle ün kazandı. 2007 yılında çıkan Sunshine filminde Trey, 2019 yılında çıkan Gemini Man filmde Baron rolünü oynadı.

Benedict Wong, 2003 yılında Dirty Pretty Things filminde canlandırdığı Guo Yi rolü ile Britanya Bağımsız Film Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Aktör ödülüne aday gösterildi. Ayrıca Wong, 2013 yılında Chimerica‘da canlandırdığı Zhang Lin rolü ile West End Frame Ödülleri’nde En iyi Dramatik Performans ödülüne aday gösterildi.

Baron Mordo / Chiwetel Ejiofor:

Chiwetel Ejiofor

12 Years a Slave 2012 Dirty Pretty Things

İngiliz aktör, yazar ve yönetmen olan Chiwetel Ejiofor, BAFTA En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü almasını sağlamak dışında Akademi Ödülü ve Altın Küre Ödülü’ne aday gösterilmesini de sağlayan 2013 yılında yayımlanan 12 Yıllık Esaret adlı filmde Solomon Northup rolü ile ünlenmiştir.

Birçok adaylığı olan aktör aynı zamanda Dirty Pretty Things filmindeki Okwe, 2012 filmindeki Adrian Helmsley adında bir Jeolog, Serenity filminde The Operative rolleri de Chiwetel Ejiofor’un ün kazanmasında büyük katkı sağlamıştır.

Christine Palmer / Rachel McAdams:

Rachel McAdams

The Notebook Mean Girls Red Eye

2014 yılında çıkan ve dönemin en popüler gençlik filmlerinden olan Mean Girls‘de Regina George rolünü oynaması, Rachel McAdams’ı Hollywood’un en sevilen genç aktrislerinden biri haline getirdi. 

Yine aynı sene içerisinde Nicholas Sparks çok satan romanı The Notebook’un uyarlanmasında Ryan Gosling’in ile başrolleri paylaşmaları, ikisinin de yıldız gibi parlamasına yol açtı. Ayrıca Notebook filmindeki rolüyle tüm eleştirmenlerden tam not alan Rachel, bu filmle sayısız ödülün sahibi oldu.

Doctor Strange / Benedict Cumberbatch:

Benedict Cumberbatch

The Imitation Game Star Trek Into Darkness August: Osage County

Henüz 12 yaşında Shakespeare oyunlarında oynamaya başlayan ve tiyatroya çok küçük yaşlardan itibaren ilgi duyan Benedict Cumberbatch, çeşitli dizi ve filmlerde rol aldı. Sherlock dizisindeki oyunculuğuyla Mini dizi ya da Filmlerde En İyi Erkek Oyuncu Emmy Ödülü’nü kazandı.

Ünlü aktör, beyaz perdede 2013’te Bilinmeze Doğru: Star Trek filminde Khan, 12 Yıllık Esaret filminde William Prens Ford, Enigma filminde Alan Turing rolleriyle başrol oynadı. Ayrıca Enigma filmindeki oyunculuğuyla Akademi Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu adaylığı elde etti.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı