Teknoloji Haberleri

Çöpçatan Uygulaması Tinder’a Canlı Bilgi Yarışmaları Geliyor

Bireylerin bulundukları lokasyona yakın olan ve kendi alaka alanlarıyla eşleşen bireylerle tanışmalarını basitleştiren sosyal medya platformları arasında en popülerlerinden birisi olan Tinder, kullandığı zaferli taktikler sayesinde dünya genelinde 50 milyondan fazla kullanıcıya sahip.

Çöpçatanlığını gözetebilmek için taktiklerine her geçen gün bir yenisini ilave ederek kullanıcılarının platform üzerinde daha fazla zaman geçirmesini sağlayan Tinder, daha evvel eşini görmediğimiz yeni bir konsept ile karşımıza çıkıyor.

Tinder’a canlı bilgi müsabakası özelliği geliyor

bilgi yarismasi tinder

Tinder tarafından doğrulanan yeni bir özellik sayesinde Tinder kullanıcıları birbirleriyle canlı olarak bilgi müsabakasına girebiliyor. Müsabakacı Tinder kullanıcıları sualleri yanıtlar iken isteyen kullanıcılar ise seyirci olarak müsabakayı izleyebiliyor ve yorumlarıyla müsabakaya eşlik edebiliyor.

Yaptığı söylemelerde bu özelliğin henüz test düzeylerinde olduğuna anekdot düşen Tinder, canlı bilgi müsabakalarının son kullanıcının kullanımına hiçbir zaman açılmama ihtimalinin olduğuna da dikkat çekti. Dünyamızın geneline dağılarak pandemi hâline gelen koronavirüs nedeniyle konutlarında müddet geçiren bireyler nedeniyle Tinder’ın faal kullanıcı rakamında çoğalış olması işten dahi değil.

Koronavirüs nedeniyle etkinliğini iptal etmişti

bilgi yarismasi tinder

Uygulama içerisindeki 5 dakikalık kısa bir öykü oyunu olan ve ekranı sağa veya sola kaydırarak öykünün durumunu sizin tanımladığınız ‘Swipe Night’ adlı etkinlik, içerisinde barındırdığı kıyamet odaklı temasının koronavirüsün dağılmaya devam ettiği günlerde moralleri makûs etkileyebilme olasılığı dolayısıyla ertelenmişti.

İnsanlar konutlarında kalıyorken bu vaziyeti fırsata çevirmek isteyen Amerika Birleşik Devletleri merkezli çöpçatan platformu Tinder, ‘Swipe Night’ eşi çok daha fazla etkinliğin önümüzdeki günlerde kullanıma açılacağını da sözlerine ilave etti.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı