Teknoloji Haberleri

ColorOS 7 Güncellemesini Alacak OPPO Cihazlar Açıklandı

OPPO kullanıcılarının uzun süreli bekleyişinden sonra, Çinli uslu telefon üreticisi OPPO ColorOS 7 aktüellemesini bir hayli makineye yaymaya başladı. Firma geçtiğimiz günlerde içlerinde yeni amiral gemisi Find X2 serisinin de bulunduğu bir grup uslu telefonun lansmanına reelleştirmişti. Find X2 acelesi telefonları, koliden ColorOS 7’nin en son versiyonuyla beraber çıkıyor.

Bunlarla beraber firmanın orta sınıf segmentinde, aktüellemeyi henüz almamış uslu telefonları da bulunuyor. Ancak neyse ki firma, Android 10 tabanlı ColorOS 7’nin dağıtım çizelgesini paylaştı. Paylaşım 30 Nisan tarihinde Twitter üzerinden asıllaştırıldı. Firmanın işletim sisteminin fotoğrafı hesabı ColorOS bu tweet ile beraber gündem olmayı muvaffak oldu. Tweet, hangi aygıtların aktüellemeyi ne zaman alacaklarını yetersizsiz biçimde belirtmiş.

ColorOS hesabının attığı tweet:

OPPO ColorOS 7

ColorOS, “Sabrınız ve dayanağınız için teşekkürler.” yazısıyla beraber aktüellemenin ayrıntılarını takipçilerine aktardı. ColorOS 7 fotoğrafı versiyon tasarıyı halihazırda sunulmaya başlandı ve mayıs ayı süresince devam edecek. Mayıs ayı içerisinde ColorOS 7 aktüellemesi alacak aygıtlar şu biçimde:

OPPO Find X acelesi OPPO R17 Pro OPPO F11 OPPO F11 Pro, OPPO F11 Pro Avengers Hudutlu Versiyon OPPO Reno OPPO Reno 2 OPPO Reno 10X Zoom OPPO Reno 2Z OPPO R17 OPPO Reno 2F 10 Mayıs’tan itibaren Hindistan’da, 25 Mayıs’tan itibaren Filipinler, Endonezya, Pakistan, Sri Lanka, Nepal, Myanmar, Vietnam, Kamboçya, Malezya, Tayland, Kenya, Fas, Tunus, Nijerya, Mısır, Suudi Arabistan, Cezayir ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde OPPO K3 25 Mayıs’tan itibaren

Sınama versiyonu aktüelleme tasarısının bir parçası olarak, ColorOS 7’yi hudutlu rakamda aygıt almaya başlayacak ve düzeyli bir şekilde piyasaya sürülecek. ColorOS 7 için uygun aygıtlar ve zaman çizelgesi şu biçimde:

OPPO F9 OPPO F9 Pro OPPO K3 OPPO Reno 2F OPPO F7, OPPO F7 128GB 16 Mayıs’tan itibaren OPPO A5 2020 22 Mayıs’tan itibaren OPPO A9 2020 28 Mayıs’tan itibaren OPPO R15, OPPO R15 Pro, OPPO F15, OPPO A91 Hazirandan itibaren

Şu an için Android 10 tabanlı ColorOS 7 aktüellemesini alacak aygıtlar bu biçimde tasarlanmış vaziyette. Firma, kalan uslu telefonlar hakkında rastgele bir söylemede bulunmuş değil. Ancak, aktüelleme yukarıyada belirtilen makinelere eriştikten sonra aktüellemeyi alacak yeni aygıtlar söylenebilir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı