Teknoloji Haberleri

Apple, iOS ve iPadOS’un 13.5 Beta 4 Sürümünü Geliştiriciler İçin Yayınladı

Apple, geçtiğimiz hafta koronavirüs bağlantı takibi uygulama programlama arayüzü API ile beraber iOS 13.5 Beta 3 ve iPadOS 13.5 Beta 3’ü geliştiricilere indirilebilir olarak sunmuştu. Teknoloji devi şimdi de işletim sistemlerinin geliştirilmesi ismine beta test sistemine kayıtlı olan ve aktüelleme için uygun olan aygıtlara iOS 13.5 Beta 4 ve iPadOS 13.5 Beta 4’ü yayınladı.

Cupertino merkezli işletme, iOS 13.5 ve iPadOS 13.5’in dördüncü beta versiyonları tüm geçimli olan iPhone’lar ve iPad’ler için yayınlandıktan sonra geliştiriciler bu aktüellemeleri indirmeye başladı. Apple sistemine kayıtlı olan geliştiriciler, iOS ve iPadOS’un bu beta versiyonlarını aygıtlarına OTA aracılığıyla veya Apple Developer Center’dan indirebilir.

Apple ve Google’ın iş birliği ilk meyvesini verdi:

Apple güncelleme

Apple, henüz fotoğrafı aktüelleme anekdotlarını yayınlamadı ancak firmanın muhtelif kusur düzenlemeleri yapması ve sistemi iyileştirmesi bekleniyor. iOS 13.5 ve iPadOS 13.5’in kamuoyuna sarih beta versiyonlarınınsa bu ayın ortasına doğru yayınlanması bekleniyor. Ayrıca Apple; iOS 13.5 Beta 3 ve iPadOS 13.5 Beta 3 ile beraber Google ortaklığıyla geliştirilen koronavirüs bağlantı takip teknolojisinin ilk adımını attı.

iOS 13.5 Beta 3 ve iPadOS 13.5 Beta 3 ile beraber yayınlanan XCode 11.5, geliştiricilerin koronavirüs bağlantı takip uygulama programlama arayüzlerini kullanmasını ve kullanıcıları uyarmasını sağlayacak. Yeni aktüellemeler, bunlar dışında bir de kullanıcının maske takıp takmadığını tespit edip parola ekranına geçerek makinenin açılmasını daha basit hâle getiren ufak bir Face ID değişikliği de kapsıyor. Aktüellemenin kullanıcılara sundukları bunlarla da hudutlu değil. FaceTime grup video görüşmelerinde geniş çerçeveleri devre dışı vazgeçme özelliği de aygıtlara ilave edildi. 

İşletme ayrıca geçimli Apple TV aygıtlarına tvOS 13.4.5 Beta 4’ü ve geçimli Apple Watch’lara da watchOS 6.2.5 Beta 4’ü sundu. tvOS 13.4.5 ve watchOS 6.2.5’in üçüncü geliştirici beta versiyonları da geçtiğimiz hafta yayınlanmıştı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı