Teknoloji Haberleri

Apple, iOS 14’ü Tanıttı: İşte İlk Görüntüler ve Özellikler

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple’ın her yıl düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) için tarih geldi çattı. Bugün Türkiye saati ile 20.00’da başlayan ve 26 Haziran’a kadar sürecek olan WWDC20, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu sene ilk kez çevrimiçi ortamda gerçekleştiriliyor. Etkinlik boyunca iOS, macOS, tvOS, watchOS ve diğer Apple hizmetlerinin tanıtılması bekleniyor.

Apple kullanıcılarının en merak ettiği yeniliklerden biri şüphesiz iOS 14. Yeni işletim sisteminin hangi cihazlarda destekleneceği, neler getireceği ve neleri değiştireceği merakla bekleniyor. Biz de bu yazımızda WWDC20’de ilk kez gösterilen ve ilerleyen aylarda yayınlanacak olan iOS 14 ile birlikte gelecek yenilikleri sizlere aktaracağız.

iOS 14 neler sunacak?

Uygulama Kütüphanesi

Uygulamaların sayfalarca olması sonucunda ortalığın karşımasının sorununu çözmeye çalışan Apple, yeni özelliğini aktardı. Kullanıcıların sıklıkla kullandığı uygulamaları kategorilere ayıran özellik, çok daha kolay bir arayüzü kullanıcılarına sunuyor.

Widgets

Android’de uzun bir süredir olan ancak iPhone kullanıcılarının uzun bir süredir mahrum kaldığı özellik, iOS 14 ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunuldu. Uygulamaların içerisine girmeden birçok özelliği kullanabildiğiniz bu özellikler iOS 14 ile birlikte geliyor.

Picture in Picture

Bir uygulama içerisindeyken başka bir işlem yapmak için uygulamadan çıkma zorunluluğunu ortadan kaldıran özellik sayesinde başka uygulamaları kullanırken video izlemek gibi multimedya işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Siri

Detaylar geliyor…

Mesajlar

Detaylar geliyor…

Yeni Emojiler

Detaylar geliyor…

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı