Teknoloji Haberleri

Apex Legends’ın 5. Sezonunda Yeni Silah Gelmeyeceği Onaylandı

Son senelerde pek çok oyunda sezonlar anlamı olduğunu görüyoruz. Özellikle oynaması fiyatsız olan oyunlarda alakayı ve tüketmeleri canlı yakalayabilmek için reyin geliştiriciler sık sık yeni sezonlar hazırlıyor. 

Apex Legends da sezonlara sahip oyunlardan bir tanesi. Oyunun 5. sezonu yalnızca birkaç gün sonra başlayacak. Yeni sezonda oyuna Loba isimli bir kişilik, yeni PvE Sezonluk Vazifeleri ve keşfedilecek yeni bir bölge olan The Salvage eklenecek. Öte yandan bu sezon yeni silah görmeyeceğiz.

Respawn çalışanı doğruladı

apex legends

Apex Legends’ın geliştiricisi olan Respawn Entertainment bünyesinde misyon alan bir geliştirici olan Chad Armstrong, Twitter’da oyunun beşinci sezonu hakkında söylemelerde bulundu. İlk gönderisinde Loba’nın oyuna katıldığını, yeni PvE vazifeleri olduğunu ve daha öncekinden Skulltown’un olduğu yerde dev bir krater bulunduğunu belirten geliştirici, daha sonra da bazı suallere yanıt verdi.

Yeni silahlar hakkında çok sual aldığını belirten Armstrong, bu sezon yeni silahlar gelmeyeceğini ifade etti. Bu söyleme oyuncuların bir kısmını hayal kırıklığına uğratmış olsa da şirketin bu kararı alması, yeni kişilik ve harita varken oldukça olağan. 

İlk kez yeni silah yok

apex legends

Öte yandan Apex Legends, her sezonda yeni bir silah ile geliyordu. Beşinci sezon bu anlamda bir ilki de yaşatmış olacak. Bu söyleme ayrıca geçmişte karşımıza çıkan Titanfall 2’deki Volt LMG’lerin oyuna ilave edileceği dedikodularını da ayyuka çıkarmış oldu. 

Volt LMG’lerin oyuna ilave edileceği bilgisi bilgi madenciliğiyle ortaya çıkarılmış ve oyunun çıkışından bu yana beklenen bu silahların epik kaplamalarının da kodlarda yer aldığı ifade edilmişti. Haliyle oyuna bir noktada Volt LMG ilave edilme olasılığı hâlâ var ancak bu sezon olmayacak gibi gözüküyor.

Apex Legends hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Oyunu oynadınız mı? Seçme ünsünüz olsa yeni misyonlar ve haritayı mı yoksa yeni bir silahı mı seçerdiniz?

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı