Teknoloji Haberleri

AnTuTu, Nisan Ayının En İyi Fiyat/Performans Telefonlarını Açıkladı

AnTuTu, geçtiğimiz nisan ayının en iyi maliyet/performans oranına sahip 7 uslu telefon modeline söyledi. Maliyeti olarak 212 dolar başka bir deyişle 1502 TL’nin altındaki modeller listeye dâhil edildi. Natürel ki listenin tamamını Çin merkezli uslu telefon üreticilerinin makineleri oluşturdu.

Listede yer alan telefonların maliyet/performans oranları, makinelerin AnTuTu skorları ve Çin’deki fotoğrafı maliyeti göz önünde bulundurularak hesaplandı. Natürel AnTuTu’nun puanlarının güvenirliği mevzusunda kuşkular olsa da bu cins listelere belirli bir perspektiften bakmamıza da destekçi oluyor.

Nisan ayının en iyi maliyet/performans telefonları

AnTuTu nisan ayı en iyi performans / fiyat telefonu listesi

Nisan ayının listenin lideri konumunda Hono 9X’in Çin varyantı bulunuyor. Aygıt, en iyi maliyet/performans segmentinde liderlik konumunu koruyor. Honor 9X’in teçhizat özelliklerine bakıldığındaysa Lekenin 810 SoC, 4 GB RAM ve 64 GB dâhili depolama alanı bulunuyor. Aygıt, Çin’de 1.199 yuandan 1.201 TL satışa çıkmıştı.

Listenin ikinci sırası da nisan ayında değişmeyenler arasında bulunuyor. Redmi Note 8 Pro, nisan ayında da ikinci sıradaki yerine gözetiyor. Note 8 çabuksu Pro ve T varyantları da dâhil olmak üzere piyasadaki en popüler orta segment modeller arasında bulunuyor. Xiaomi, dünya genelinde 30 milyonu aşkın Redmi Note 8 çabuksu satışı başarısını tuttu.

Listenin doruk ve doruk ortağının hemen arttan Hono Play 4T geliyor. Listenin kalanını ise sırasıyla Redmi Note 8, Vivo Z5x, Vivo Z5 ve Vivo Y5s oluşturuyor. Böylece Nisan ayında 2 Honor, 2 Redmi ve 3 Vivo modeli listeye girmiş oluyor. Sizce bu listede başka hangi telefonlar olabilirdi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı