Teknoloji Haberleri

Akıllı Gemisiyle Uzayda Yolculuk Yapan Bir Pilotu Oynadığımız ‘Chorus’ Duyuruldu

Geçmişte çıkış yapan ve günümüzde bir efsane olarak anılan bazı uzay savaş oyunları bulunuyor. Bu oyunlar arasında Star Fox ve Wing Commander gibi adlar yer alıyor. Reyin üretimcisi Deep Silver da eş biçimde süratli oynanışa sahip, yer çekimsiz etraf hissinin hâkim olduğu bir oyunu Xbox One ve Xbox Series X konsollarına getirmeyi kastediyor.

Microsoft’un Xbox Inside aktifliğinde tanıtılan reyin, baş döndürücü savaş sahnelerine ve garip marifetlere konut sahipliği yapıyor. Deep Silver, bu oyunu ‘uzay savaşı oyunlarında asıl bir evrim’ olarak nitelendiriyor.

Hisleri olan bir gemiyle uzay serüveni:

chorus

Chorus oyununun tanıtım videosunu izlediğimizde, oyunun bize aksiyondan aşırısını vadettiğini görüyoruz. Oyunun anlatım dili oldukça sert ve karanlık; biz de Nara ismindeki şahsiyeti oynuyoruz. Nara’ya Forsaken isimli, kendi geçmiş hikâyesi olan uslu bir gemi eşlik ediyor. 

Oyunda Nara ve Forsaken ikilisi, geçmişte yaşananların intikamını almak üzere yola çıkıyor. Oyunda derin uzayda, kristal mağaralarını anımsayan yerlerde ve hatta varoluşun değişik cihanlarında gayret ediyoruz. Reyin bu anlamda çok zengin bir dünya sunuyor.

Chorus Stadia’ya da gelecek:

chorus

Chorus, hem Xbox One hem de Xbox Series X için duyuruldu. Natürel ikinci konsolda reyin daha gelişmiş grafiklere, ışın izleme teknolojisine ve 4K 60 fps yardımına sahip olacak. Reyin, 2021 senesinde Stadia’dan da oynanabiliyor olacak. Chorus, bir anlamda yeni jenerasyon konsollarda daha önceki uzay savaş oyunlarının çağdaş ve daha gelişmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkacak. 

Yeni jenerasyon konsollarda artık grafik büyümelerin yanında hikâye anlamında da eforlu oyunlar göreceğiz ve Chorus da bu gidişatın misallerinden olacak. Chorus’un tanıtım videosunu altta yer alan pencereden izleyebilirsiniz. 

Chorus için yayınlanan fragman:

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı