Teknoloji Haberleri

32 Yıldır Kümeste Olan 1973 Model Ford GT, 300 Bin Dolara Satıldı

Koleksiyon değerinde ürünler söz konusu olduğunda astronomik bedeller görmek çok da şaşırtıcı değil. Ancak konu, 30 yılı aşkın süredir bir kümeste çürümeye terk edilmiş bir otomobil olduğunda işlerin biraz daha ilginç hale geldiğini söylemek mümkün.

Avustralya’nın bir eyaleti olan Queensland’de, yaklaşık 32 yıl önce bir tavuk kümesinde terk edilen 1973 Ford Falcon XA GT RPO, geçtiğimiz hafta Graysonline’da açık artırmaya çıktı. Araç, yaklaşık bir hafta boyunca çevrimiçi açık artırmada sergilendi ve nihayetinde inanması güç bir bedele ismi açıklanmayan bir koleksiyonere satıldı.

ford

Graysonline’daki açık artırma sayfasına göre son derece nadir bir model olan 1973 Ford Falcon XA GT RPO, tam 300.909 dolara yani 2 milyon 97 bin 824 TL’ye satıldı. Tamamen kullanılamaz halde olduğunu düşünürsek bu bedelin şaşırtıcı olduğunu söyleyebiliriz.

ford

Araç için ödenen miktar dışarıdan çok yüksek görünse de koleksiyon meraklıları için pek de anormal bir ücret değilmiş gibi görünüyor. Zira satıştan sonra açıklama yapan organizatörler, aracın 200 bin dolar civarında satılmasını beklediklerini, uzmanlar ise 150 bin dolar paha biçtiklerini belirttiler.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı