Teknoloji Haberleri

31 İlde Uygulanan Seyahat Yasağı 1 Gün Daha Uzatıldı

Koronavirüsle çaba kapsamında 30 büyük şehir ve Zonguldak’a yapılacak giriş/çıkışlara yasak getirilmişti. 18 Nisan tarihinde 15 gün daha uzatılmasına karar verilen bu yasak, bayağı koşullar altında 3 Mayıs’ı 4 Mayıs’a bağlayan gece son buluyordu. Bugün İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan bir söylemedeyse yasağın 1 günlüğüne daha uzatıldığına karar verildiği söylendi.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı söylemede, 18.04.2020 tarihinde 81 valiliğe sevk edilen ‘Kent Giriş, Çıkış Temkinleri’ mevzulu genelge ile 31 ile kara, hava ve deniz yoluyla yapılacak tüm seyahatlerin bayağı koşullar altında bugün saat 00.00’a kadar hudutlandırıldığına da değinildi.

Seyahat yasağının devam ettirilmesine ait karar yarın verilecek:

Seyahat yasağı

Yasağa dair alınan ilave 1 günlük karar, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak kabine buluşmasından evvel bu şehirlere giriş çıkış yapılmamasını sağlamak ismine alındı. Yarın yapılacak Cumhurbaşkanlığı Bakanlar Kurulusu’ndeyse sonraki süreç değerlendirilecek ve seyahat yasağının devam ettirilmesinin lüzumlu olup olmadığına karar verilecek.

Yeni önlemlerin 4 Mayıs Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine buluşmasında değerlendirileceği ve temkinin kapsamına ait karar alınacağı belirtilen söylemede şu ifadelere yer verildi:

“Değerlendirme ve karar süreci ile kısıtlamanın bitiş saati arasında önlemlerin aralıksızı için Bakanlığımızca 81 valiliğe sevk edilen genelgeyle 31 şehrimizdeki kara, hava ve deniz yoluyla toplu erişim vasıtayı, özel taşıt yapılacak tüm giriş/çıkışlara ait kısıtlama, daha evvel belirtilen usul ve temellere göre 4 Mayıs Pazartesi günü saat 00.00’a kadar uzatılmıştır.

Bu şehirlerimizde yaşayan yurttaşlarımızın ayrıcalıklar hariç olmak üzere bu vakit süresince şehirlerinde kalmaları temel olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Bakanlar Kurulusu’nde verilecek karar güzergahında 4 Mayıs Pazartesi günü 31 şehrimize ait kent giriş/çıkış kısıtlaması önleminin kapsamı ile alakalı bilgilendirme kamuoyuna yapılacaktır.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı