Teknoloji Haberleri

16 Yıl Önce Çıkan Star Wars: Battlefront’un Çok Oyunculu Modu Bugün Steam’e Eklendi

Bugün Star Wars: Battlefront’a beklenmedik bir aktüelleme geldi. 2004 senesinde piyasaya sürülen bu reyin, bugün yeni bir aktüellemeyle hayranlarını heyecanlandırdı. Yeni aktüelleme, oyunun sadece Steam versiyonu için geldi zira Star Wars: Battlefront’un yayınlandığı öteki platformlar PlayStation 2 ve Xbox’tı. Yeni aktüellemeyle beraber oyunun Steam versiyonuna çevrimiçi çok oyunculu alternatifi ilave edildi.

Elbette orijinal Battlefront’ta çok oyunculu mod vardı ancak bu alternatif ya PS2’deki ya da bilgisayardaki GameSpy sunucularındaki mahallî irtibat üzerinden ya da orijinal Xbox’taki Xbox Live üzerinden kullanılabiliyordu. Battlefront, 2019 senesinde ‘Star Wars: Battlefront Classic, 2004’ ismiyle Steam’de tekerrür yayınlanmıştı ancak GameSpy 2014 senesinde kapatıldığı için oyunun çok oyunculu alternatifi bulunmuyordu. Oyunun orijinal bilgisayar versiyonu 64 oyuncuya kadar katılım imkânı sağlıyordu. Bunun, Steam versiyonunun vasati oyuncu rakamının 2 katı olduğu belirtilse de ne kadar büyüklükte oyunlar kurabileceğiniz henüz net değil.

2019 senesinde yine piyasaya sürülmüştü:

Battlefront

Reyin 20 yaşına doğru yanaşsa da 2019 senesindeki yine piyasaya sürülmesinden bu yana yeni aktüelleme Battlefront’a gelen ikinci aktüelleme. GameSpy’ın kapanmasıyla aralarında Star Wars: Battlefront’un da yer aldığı 50 oyunun makbuzu dolaylı olarak çekilmişti. Özellikle geçmişte kopya reyin yükleyen kullanıcıların başına tasa olan GameSpy, sohbet imkânı sağlayan interaktif bir sunucu programıydı. 

Steam, Origin ve Uplay gibi hizmetlerin ortaya çıkasıyla hitap ettiği kullanıcı kitlesini ve üretimcileri kaybeden GameSpy, aynı zamanda reyin doğrulama sistemi olarak da kullanılıyordu. GameSpy’ın sonuyla beraber Star Wars serisinin ikinci oyunu Star Wars: Battlefront II’ye de elveda denmişti.

Battlefront

2015 senesinde Star Wars: Battlefront serisine DICE da katılmıştı. Yeniden Star Wars film serisinin üretimciliğini üstlenen Disney, reyin üreticisi Electronic Arts ile 2019 senesinde bir uyuşma yapmıştı. Oyunun Steam sayfasına buradan erişebileceğinizi belirtelim.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı